«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Як за один день зрозуміти, що парфуми вам не підходять і вибрати ідеальний аромат

Буває, що аромат парфумів підкорює нас з першого подиху. Але це в крамниці. Подальша ж його історія на вашій шкірі може бути не такою цікавою: запах може викликати втому і неприємні відчуття. Як зрозуміти, що парфуми зовсім «не ваші»? Для тесту буде достатньо всього одного дня.

1. Ви відчуваєте запах на собі через півгодини після нанесення

Як це не прикро, але ідеально відповідні парфуми «зникають» із зони вашого нюху максимум через 30 хвилин після нанесення, тобто тоді, коли розкриваються базові ноти. Ароматний шлейф буде доступний тим, хто вас оточує, але не вам. Якщо ж ви добре відчуваєте запах на собі й через півгодини після нанесення, це означає, що якісь нотки постійно дратують ваші рецептори та відчуття неприємного нав’язливого аромату не за горами.

2. З’явилися безпричинні головні болі або роздратування

Дивно, але невідповідний аромат здатний викликати схожі відчуття і біль також може відчуватися навіть у верхній частині шиї. Це говорить про те, що запах викликає підсвідоме роздратування, в результаті чого м’язи напружуються. Такий ефект може виникнути не тільки від нових парфумів, а й від звичного аромату. Тому якщо ви помітили щось схоже, спробуйте на певний час відмовитися від парфумів. Безпричинна дратівливість також може виникнути від впливу запаху.

3. Вранці запах подобається, а ввечері дратує

Запах ідеальних для вас парфумів здається приємним, незалежно від того, втомилися ви чи ні. Якщо ж парфуми здаються цілком приємними вранці, а під вечір їх аромат починає дратувати, отже, нотки парфумів так і не змогли об’єднатися з природним запахом тіла, і він вам не підходить.

4. На шкірі та тканинах парфуми звучать зовсім не так, як на тестері

Те, як парфуми розкриваються – найважливіша їх властивість. Тому довіряти стерильному блотеру при остаточному виборі не варто. Від властивостей шкіри залежить, як саме аромат зазвучить, які ноти вийдуть на передній план. По-різному можуть відчуватися парфуми на одязі (деякі тканини змінюють аромат) і волоссі, тому обережно протестувати їх на найулюбленіших речах теж буде незайвим.

5. Після нанесення парфумів виникли неприємні відчуття або подразнення шкіри

Якщо після нанесення запаху хочеться пчихати, а тим більше сверблять очі, ніс або шкіра, то шансів у цих парфумів немає. Тому що цей факт означає, що на якийсь компонент у вас алергія і провокувати її подальшим використанням цього аромату не варто. Аромат абсолютно не підходить вам і в тому випадку, якщо на місці нанесення з’явилося навіть легке почервоніння, не кажучи вже про сильне подразнення. Однак це не обов’язково свідчить про те, що парфуми дешеві або неякісні: можливо, вони просто не підходять конкретно вам.

6. Невідповідна пора року може «зламати» аромат

Те, що парфуми можуть підходити або не підходити до пори року, знають шанувальники ароматних композицій. І справа тут не тільки в особистому дискомфорті, коли в мороз не хочеться відчувати трав’янисту свіжість, а надто пряні й теплі ноти душать літнього дня: температура повітря здатна змінювати властивості аромату, він може розкритися з іншого боку та відштовхувати.

Що ж стосується доречності, то влітку і навесні найкраще розкриваються легкі квіткові, трав’яні, цитрусові та водні аромати. Зима й осінь – ідеальний час для пряних і солодких композицій. Універсальними нотками вважаються дерев’яні: зазвичай, це теплі базові ноти, які добре звучать в будь-яку пору року.

7. Ви відчуваєте невловиму нотку, яка дратує

Не сподівайтеся, що ви зможете «привчити» себе до аромату, якщо загалом він вам подобається, але одна нотка викликає негативні емоції. Згодом в композиції ви будете відчувати саме цей дратівливий акцент. Якщо ви хочете користуватися парфумами довгий час, вони повинні подобатися вам від першої до останньої ноти.

8. Вам подобаються тільки верхні ноти композиції

З цієї ж причини при тестуванні та прийнятті рішення обов’язково дочекайтеся повного розкриття запаху. Верхні ноти відійдуть вже через 10 хвилин, тому середні й базові набагато важливіші. Дозвольте їм розкритися на шкірі.

Ніколи не орієнтуйтеся на те, як пахнуть парфуми на іншій людині. Практика показує, що на різних людях аромат може розкриватися настільки по-різному, що іноді його буває важко впізнати. Парфумери радять приймати рішення про купівлю не раніше, ніж через годину після нанесення парфумів.

Бонус: те, як парфуми розкриваються, залежить від того, до якого типу належить ваша шкіра

Парфумери розрізняють шкіру гарячого, холодного і змішаного типу.

Ознаки гарячої шкіри:

легко червоніє і швидко загоряє;
при проведенні нігтем на зап’ястку на шкірі залишається червона смужка;
ви не дуже мерзнете взимку;
тиск в нормі або підвищений;
шкіра тепла на дотик, в тому числі на стопах і кистях рук.

Ідеальні аромати – це пачулі, прянощі, дерево, сандал, пудра, кава, карамель, шоколад. Варто бути обережними з мускусом і альдегідами, а легкі аромати (квіткові, цитрусові, водні нотки) не тримаються довго.

Ознаки холодної шкіри:

у вас низька активність, ви швидко втомлюєтеся;
можете замерзнути навіть влітку;
тиск в нормі або знижений;
шкіра холодна на дотик, особливо на стопах і кистях;
засмага погано «прилипає», але шкіра може обгоряти і лущитися;
якщо провести на шкірі зап’ястя нігтем, залишиться смужка білого кольору.

Ідеальні аромати – ніжні, квіткові й цитрусові, морські нотки й трав’янисті відтінки. На холодній шкірі аромати можуть розкриватися так, як на блоттері. Непередбачувано можуть себе повести пряні, смоляні нотки, пачулі. Плюс холодної шкіри – аромати можуть триматися дуже довго.

Ознаки комбінованої шкіри:

кисті рук і стопи значно холодніші, ніж груди і живіт;
нормальний кров’яний тиск;
швидко з’являється природний запах шкіри.

На такій шкірі звучання парфумів може змінюватися в залежності від місця нанесення. Тому, наприклад, для глибокого розкриття аромату ви можете нанести його на зону декольте, а для легкого шлейфу – розпилити у вигляді хмарки. Експериментуйте!

Джерело

Все буде Україна