«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Як захиститися від енергетичного вампіра?

Коли поруч з вами енергетичний вампір

Кожен день ми спілкуємося з різними людьми. З деякими розмовляти легко і приємно, інші ж немов витягають з нас енергію, залишаючи без сил. Таких людей зазвичай називають енергетичними вампірами. Спробуємо розібратися, що насправді за цим стоїть і як захистити себе від негативного впливу. Напевно у вас бувало так: гарний настрій несподівано псується після простої розмови з кимось із оточуючих. Ви злитесь і турбуєтеся, хоча нічого особливого начебто не відбулося.

Насправді це результат зустрічі з енергетичним вампіром. Як правило, підсумок один — негативні емоції. А ось способів захисту декілька — залежно від того, який перед вами вампір. Всі люди дуже різні, і якщо вам неприємно спілкуватися з людиною, це зовсім не означає, що він поганий, просто він не підходить саме вам. Треба спробувати зрозуміти : в який момент у вас виникає відчуття дискомфорту, що дратує і чим відрізняється розмову з цією людиною від бесіди з іншими людьми.

Якщо ви зможете впізнати енергетичного вампіра, вважайте, що півсправи вже зроблено. Беремо тайм-аут! Якщо позбутися вампірів не вдається і періодично ви відчуваєте дискомфорт від зіткнення з ними, обов’язково розслабляйтеся після невдалого спілкування. Протягом робочого дня робіть короткі перерви, а під час обіду постарайтеся прогулятися на свіжому повітрі.

Після роботи подивіться улюблений фільм, прийміть ванну. Не збирайте негативні емоції, розслабляйтеся і відпочивайте.

Викрадачі уваги

Деяким людям життєво необхідна увага оточуючих. Можливо, це пов’язано з тим, що в дитинстві вони не доотримали його з боку батьків, тому зараз намагаються заповнити цю прогалину з вашою допомогою. Згадайте свою знайому, у якої завжди все погано. То у неї нерозділене кохання, то маленька зарплата, то діти не встигають у школі, а іноді все відразу.

Як тільки така людина знаходить «вільні вуха», вона тут же вивалює всі свої проблеми, вимагаючи вашого емоційного участі, співчуття. Самі того не помічаючи, ви витратите сили, які зовсім не збиралися віддавати цій людині. Швидше за все, після подібного спілкування ви будете спустошені і пригнічені. Кому приємно виступати подушкою для сліз, якщо сльози ці не кінчаються!

Причому ваш співрозмовник може розуміти це і цілком свідомо приймати роль вампіра — задоволення власної потреби для нього важливіше вашого незручності.

Що робити? Якщо ви бачите, що вампір приготувався до атаки і хоче розповісти вам про свої біди — миролюбно посміхніться і промовчіть. Подумайте про себе: ваш душевний спокій — дорогого коштує, і не потрібно розтрачувати його даремно. Не підтакуйте, не співчуває, а ще краще переведіть тему розмови. Запропонуйте поговорити про щось хороше — а раптом він і не помітить, що говорить тільки про свої проблеми?..

Якщо настрій покращиться, значить, проблема вирішувана. Якщо ні про що, крім неприємностей, людина говорити не бажає — по можливості перестаньте з нею спілкуватися. Зрозуміло, це не відноситься до тих випадків, коли хтось дійсно потребує підтримки або допомоги. А тому, хто любить постійно страждати і скаржитися, допомагати має фахівець.

Пустодзвони

Спілкування ділиться на два види: проведення часу і діяльність. Якщо одна подруга розповідає іншій щось цікаве і при цьому кожна набуває, виносить з розмови щось корисне — це спілкування діяльне. Якщо ж розмова — це переливання з пустого в порожнє (такі бесіди часто наповнені вигуками і паузами), то його можна назвати лише проведенням часу. Саме від такої балаканини ми дуже сильно втомлюємося, навіть якщо не відразу це розуміємо. Ваш співрозмовник стає енергетичним вампіром для вас, а ви, цілком імовірно, — для нього.

Те ж саме відбувається, коли тема розмови цікава тільки одному із співрозмовників. Наприклад, знайомий биту годину тлумачить про те, до чого вам немає ніякого діла (при цьому вимагає від вас відповідних реплік і підтакування). Після такої зустрічі ви будете почувати себе, як вичавлений лимон.

Що робити? Припинити зустрічі з людьми, які вам нецікаві. Не мучте себе і не витрачайте свій час. Відмовляйтеся від непотрібних зустрічей, не підтримуйте нецікаві розмови — ваша ввічливість все одно не буде оцінена, однак ви будете емоційно спустошені.

Протилежності

Сили відбирає і спілкування з людьми, з якими у нас кардинально різні системи цінностей. Тобто один цінує поверхневі, формальні відносини і свідомо їх вибудовує, а інший вважає, що завжди потрібно бути щирим на 100%, говорити правду незалежно від ситуації. Якщо таким людям потрібно буде досить близько спілкуватися, один з них може стати вампіром для іншого. Виникне відчуття, що ви весь час пробивається через якусь стіну і все ніяк не проб’ється.

Що робити? Навчитися самовладанню і терпінню, обмежити спілкування з вампіром тільки конструктивними розмовами, не пускаючись в «лірику». Стати впевненіше в собі, визначте свої слабкості, усуньте їх або навчіться відстоювати. Ставтеся до дискомфортних ситуацій з гумором, на шпильки реагуйте посмішкою. Покажіть, що вас не так-то просто вивести з себе. Якщо не реагувати не виходить — тренуйте дотепність. Вдала репліка остуджує набагато краще безплідною злості.

Дзеркальний вампір

Буває й так, що певна риса людини, що викликає у вас сильне роздратування, є і у вас. Можливо, це щось, з чим ви активно боретеся або вже побороли. Наприклад, ви довго вчилися не спізнюватися на зустрічі і — ура! — Навчилися. А ось ваш співрозмовник мало того що спізнюється, так ще й не соромиться цього. Тепер ви злитесь і, можливо, навіть заздрите йому (мовляв, він може собі дозволити спізнитися, а ви — ні). Ця думка буде дратувати і стомлювати.

Або інша ситуація: вам нав’язують дружнє спілкування, при цьому говорять про душевну близькість, теплі стосунки і все в цьому дусі, хоча насправді ніякої близькості немає і не передбачається. Вас дратує цей фальш, але ви не хочете образити людину і лише мовчки киваєте. Спілкування з такими знайомими вимотує і нервує вас. Саме тому, що ви підтримуєте версію про «кращого друга», замість того щоб розставити крапки над i.

Що робити? У першому випадку дозволити людині бути іншим, подумки пробачити його за те, що йому не вдається змінитися. У другому — розібратися в собі, усунути внутрішній конфлікт або проблему, яка вас хвилює. Не давати собі приводів злитися на себе ж. Бути чесним спочатку самим з собою, а потім і з співрозмовником.

Як протистояти енергетичним вампірам?

Щоб з легкістю відбивати атаки вампірів, потрібно бути до них готовим. Ось кілька простих порад.

1. Зона комфорту. Виберіть зручну позу, зробіть глибокий вдих, злегка посміхніться. Запам’ятайте цей стан і навчитеся в кризовій ситуації включати режим «комфорт». Коли ви відчуваєте себе в безпеці, ваша впевненість служить надійним щитом від стресу, і будь-яку неприємнурозмову ви перенесете без особливих емоційних втрат.

2. «Ні» — хороше слово. І дуже корисно навчитися його говорити. Пряма відмова краще туманних обіцянок. Не бійтеся відмовляти людині в спілкуванні, якщо воно вам нецікаво. Вчіться робити це делікатно, але однозначно.

3. Вірте в людей. Пам’ятайте, що дуже багато залежить від вашого внутрішнього настрою. Якщо вам здається, що всі навколо вороги, ви так і будете з ними боротися. Думайте про людей краще, не будьте занадто критичні. Моделюйте позитивні ситуації. А слідом за думками підтягнеться і реальність.

4. На роботі — працюємо. Звичайно, підтримувати добрі стосунки з колегами — правильно. Але не варто приймати колег за родичів, а робочі процеси за особисте життя. У офісі немає місця образам. Будьте професіоналом, всі конфлікти вирішуйте з холодною головою. Якщо ви зміцните думку, що «це всього лише бізнес», вас буде складніше вивести з рівноваги.

Вампіри серед колег

Найскладніше боротися з вампірами в офісі. Тут непросто піти від непотрібних розмов або ігнорувати неприємного співрозмовника. Але і тут є способи захисту, які не дадуть перетворити трудові будні в тяжке випробування. Почнемо з того, що викрадачі уваги і пустодзвони на роботі проявляються нечасто. Якщо все-таки він виявився поруч, у вас є вагомий аргумент не спілкуватися з ним — ви зайняті роботою і вам нема коли вислуховувати монологи. Скажіть вампірові про це з посмішкою і беріться за роботу.

Спілкування з колегою — вампіром з групи «протилежності» буде, швидше, схоже на богатирські поєдинки. Однак якщо ви правильно підійдете до цієї ситуації, вона буде вам тільки на руку. Обмежте розмови з вампіром вирішенням робочих питань, і у ваших суперечках напевно народиться істина. Ніякого негативу, а виключно продуктивні дискусії та здорова конкуренція. Пам’ятайте, що ви працюєте на спільну мету, і ваша енергія не повинна витрачатися даремно. Головне, не приймайте все занадто близько до серця. Це тільки робота, нічого особистого.

Щоб уникнути негативних емоцій в роботі з дзеркальним вампіром, намагайтеся ігнорувати риси, дратівливі для вас. Важливо зрозуміти, що колега, який став енергетичним вампіром для вас, насправді абсолютно нормальна людина — такий же, як і ви. Є хороше формулювання: він для мене важка людина. Тобто він не поганий. Він може бути прекрасним другом, просто не для вас. Деякі люди нам не підходять, у нас є конфліктуючі області.

Але кожна людина для чогось потрібна і має свої соціальні функції. Наприклад, щодо вас у дзеркального вампіра є функція — зробити вас сильніше, навчити смиренню. У всьому потрібно бачити позитивні сторони. Наприклад, хтось старанно нав’язує оточуючим свій погляд на світ. Особисто для вас він стане вампіром і буде дратувати, а для когось, у кого немає орієнтира і впевненості в собі, він стане знахідкою, справжньою опорою. Часто такі дуети зустрічаються в сімейному житті.

Майте на увазі — багато що залежить тільки від вас, вірте в хороше і налаштовуйте себе на позитивний лад. Тоді дратівливі, негативні якості вампіра перетворяться на особливості характеру, з якими цілком можна ужитися.

Що робити, якщо вампір — ви

Може виявитися і так, що вампір не ваш сусід чи колега, а ви самі. І чим раніше ви це помітите, тим краще. Постарайтеся звернути увагу на реакцію співрозмовника під час розмови. Чи підтримує він бесіду, наскільки йому цікаво? Або ж він постійно киває і замість відповіді частіше посміхається? Якщо ви не хочете вступати до лав вампірів — міняйте стиль спілкування.

По-перше, говоріть не лише про себе, вибирайте тему, цікаву всім учасникам розмови.
По-друге, не зловживайте увагою: коротка розповідь з життя — це можливість відпочити і відволіктися, довгий монолог — набридне швидше, ніж вам здається.
По-третє, боріться з почуттям власної важливості: якщо ви знаєте, що порадити знайомому, це ще не означає, що він хоче це почути.

Ну і, нарешті, не забувайте про те, що всі люди різні. Намагайтеся враховувати особливості кожного, перш ніж почнете ділитися своїми думками і переживаннями.

Джерело

Все буде Україна