«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Який хліб самий здоровий і як вибрати по-справжньому корисний продукт

Хліб на прилавках магазинів різний, тому вибрати хороший здоровий продукт буває досить складно. Все-таки, як купити хліб, який буде виключно корисним? На що варто звернути увагу? І чи може цільнозерновий хліб бути кращим рішенням для вашого здоров’я?

Правильним буде заздалегідь озброїтися необхідною інформацією. Так ви будете знати, що шукати і вам буде достеменно відомо значення різних термінів. І не бійтеся їжі, багатої вуглеводами! За словами Кері Ганс, автора книги «Дієта малих змін», хліб може стати надзвичайно корисною добавкою до раціону. Представляємо кілька надійних прийомів, які знадобляться при виборі по-справжньому здорових хлібобулочних виробів.

Цільнозерновий хліб – всьому відповідь

Якщо збираєтеся купити хліб — купіть краще цільнозерновий. Справа в тому, що в цільнозернових продуктах зерно використовується повністю. «Це ендосперм, проростки та висівки, які забезпечують вашому організму необхідну клітковину, білки, вітаміни, мінерали», — розповідає Кері Гласман, ліцензований дієтолог – нутриціоніст. Ненавидите смак цільного зерна? Не панікуйте!

«По суті, ви повинні звернути увагу на цілісні, неочищені продукти», говорить Ганс, офіційний представник відомої компанії з виробництва хліба «Арнольд Маячня». Експерт пропонує придивитися до неочищеного ячменю, бурого рису, цілісного вівсу або неочищеного льону. Вони допоможуть отримати різні смакові відчуття і все ті ж поживні речовини.

Щоб хліб був на 100% цільнозерновий

Справа в тому, що цільнозерновим називають навіть той хліб, в якому є всього 51% спеціальних інгредієнтів. Саме тому так важливо упевнитися на маркуванні етикетки, що обраний вами продукт на 100% цільнозерновий. Коли ж справа доходить до вибору між традиційним або органічним хлібом, то можна заощадити гроші і спокійно взяти традиційний. Це не вирішальний фактор!

Менше компонентів — краще хліб

Важливо, щоб в хлібі не було консервантів, барвників і штучних ароматизаторів. Фахівці радять обходитися без продуктів, в складі яких є частково гідрогенізовані масла і добавки зі складною назвою. Спробуйте прочитати склад продукту вголос, і сміливо відкидайте продукти в будь-якому з двох наступних випадків.

Перший випадок — якщо неможливо вимовити назву зазначених інгредієнтів. Другий – якщо після їх загуглювання ви все-одно не знаєте, що це таке. Навчіться читати маркування і на будь-яких інших продуктах харчування. Викидайте і ту брендову продукцію, з якої ваш організм отримає трансжири або високофруктозний кукурудзяний сироп.

Візьміть курс на клітковину

Ви вже чули це раніше, а ми повторимо ще раз – клітковина необхідна для живлення. Вона допомагає відчувати ситість, стимулює здорову кишкову перистальтику, а також покращує здоров’я травного тракту. Дізнайтеся обов’язково, яка кількість клітковини міститься в одному шматочку вашш коханого і здорового хліба. Джерело клітковини – ендосперм, який в цілісному зерні залишається недоторканим. Згідно з рекомендаціями правильного харчування США, на добу потрібно споживати близько 30 г клітковини. А 50% щоденного прийому злакових повинні складати саме цільнозернові продукти.

Купити хліб — не вчинити злочин проти свого здоров’я! Адже якщо розібратися, корисний продукт завжди визначається якісним складом. Уважно стежте за тим, що потрапляє в вашу продуктову корзину. І намагайтеся, щоб в ній частіше бував цільнозерновий хліб.

Джерело

Все буде Україна