«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Японська мудрість: Як знайти щастя

Японська мудрість завжди приваблювала західні голови, і зараз ця тенденція зберігається. Можливо, причиною тому є культура японського народу, його філософія і коріння тієї справжньої духовності, у яких людина живе в гармонії зі своїм внутрішнім світом, з природою і собі подібними.

Японська культура захоплює нас ще й тому, що чітко уявляє, як протистояти труднощам, як навчитися відчувати себе щасливим і радіти найпростішим речам, як дух повинен жити в гармонії з навколишнім світом.

Ідея «співіснування» у японців дуже сильна, взяти хоча б їх величезну повагу до літніх людей, де приборкання духа сприяє взаємності міжособистісних відносин. З цієї причини можна спостерігати «здорове співіснування», з повною гармонією і взаєморозумінням, в більшій частині японських сімей.

Ми ж, у свою чергу, абсолютно впевнені, що їх вчення, які засновані на мудрості предків, можуть надихнути нас на самоперетворення і тим самим сильно полегшити наше повсякденне життя.

Пропонуємо вам познайомитися з деякими з цих мудрих порад.

1. Намагайтеся робити все, що в ваших силах, а решта надайте долі

«Робіть все, що в ваших силах, а решта надайте долі», — такий заповіт може здатися дещо загадковим і суперечливим, але насправді в ньому полягає величезний сенс і правда життя.

•  У нас, у людей, немає абсолютного контролю над усім, що відбувається, і тим більше тим, що може статися.

• І тим не менш, ми повинні орієнтувати своє життя у відповідності зі своїми цілями, бажаннями і прагненнями.

• В тій несподіваній частині, яку ми залишаємо долі, теж є те, що належить нам.

• Ми можемо стати господарями значної частини нашого майбутнього, і ми просто зобов’язані будувати його у відповідності зі своїми особистими якостями, зі своєю сутністю.

2. Одне добре слово може зігріти на 3 довгих зимових місяці

Говорити чемно й привітно нам нічого не коштує, з іншого боку, це коштує багато чого (такий ось каламбур). І тим не менш, далеко не завжди ми ведемо себе доброзичливо по відношенню до інших. У нас не вистачає часу, або сили волі, щоб генерувати «благо» у своєму оточенні.

Але це всього лише виправдання та відмовки. Давайте робити так, давайте використовувати позитивну мову для спілкування, яка одухотворює, дає надію, підтримує і підвищує у людей самооцінку.

3. Якщо у проблеми є рішення, то перестаньте хвилюватися

Якщо у проблеми є рішення, то не варто хвилюватися. А якщо ні… тим більше.

Прийняття, поза всяких сумнівів, є одним з основних стовпів японської мудрості. Ось де ясність розуму також супроводжується відповідним емоційним підходом.

Тут мова йде про те, що якщо ми нічого не можемо зробити, то потрібно просто перегорнути сторінку, рушити далі і сконцентруватися на чомусь іншому, більш важливому і значимому.

4. Не намагайтеся зупинити те, що вже йде, і не проганяйте те, що приходить

Іноді люди стають буквально одержимі якоюсь ідеєю: змінити незважаючи ні на що порядок речей, не сприймаючи адекватно навколишню дійсність, або утримати те, чого, по суті, у них вже немає (відносини, проекти…).

• Але є речі, які повинні йти, такий закон життя. Адже ця дружба, або ця любов вже не мають колишнього значення, а тому завжди краще залишити позаду все те, що не збагачує нас як особистість.

• З іншого боку, ми повинні розуміти, що час йде вперед, багато чого змінюється і нам необхідно пристосовуватися до нових речей і обставин.

5. Шукайте відповіді на свої питання відразу, поки не стало занадто пізно

Японці завжди з великою обережністю беруть на себе ініціативу. Це пов’язано з однією дуже конкретною обставиною: японці ясно розуміють, що у всього є свій відповідний момент, і в ідеалі було б знати, коли настає той чи інший час для того, щоб щось сказати або зробити.

Що ми хочемо цим сказати? Те, що не варто втрачати можливості, що з’являється, і в той же час не приймайте поспішних і необдуманих рішень. Передчасно діяти також не слід.

Пам’ятайте, що є час задавати питання, а є час знаходити і отримувати відповіді. Моменти, коли потрібно залишатися спокійними і лише спостерігати, і моменти, коли потрібно оперативно діяти.

6. Фортуна приходить в той будинок, де чується сміх

Фортуна — це щось більше, ніж просто везіння. Це здатність бути сприйнятливими до того, щоб відкрити двері і впустити нові можливості, плани, ідеї та подарунки, які приготувала для нас доля. Або це може бути все те, чого ми добилися своєю самовідданою працею.

Важливо бути позитивними. Потрібно намагатися зробити життя більш гармонійним за допомогою здорових відносин, співучасті і взаємності в сім’ї, вірних друзів і того щастя в серці, де розум знає і розуміє: все можливо!

Впевнені, що всі ці тези змусили вас трохи задуматися.

Японська мудрість має кінцеву мету. Вона не прагне змінити нас, вона прагне змусити нас думати про своє життя, щоб будувати його своїм особливим чином, беручи за основу доброту і скромність.

Джерело

Все буде Україна