Із зошита старенького терапевта: сильні рецепти від зaстуди, грuпу та ГPВІ!
У незатишну, пасмурну і холодну осінь люди починають часто кашляти, чхати, застуджуватися, і рецепти народної медицини зараз дуже можуть стати в нагоді.
Якщо болить горло
Якщо бoлить горло, радять в склянку теплої кип’яченої води додати по половині чайної ложки соди і солі плюс декілька крапель йоду. Розчин для полоскання моторошно противний, але, мабуть, чим противніший, тим корисніший. Це засіб виліковує горло протягом дня.
Є рецепти посмачніше.
Кашель
При запаленні мигдалин і кашлі добре полоскати горло настоєм квіток календули або листя шавлії лікарської, зібраних разом з верхівками стебел під час цвітіння.
У книжці «Таємниці зцілення» пропонують 4 чайні ложки шавлії заварити 2 склянками окропу, настояти 30 хвилин і процідити. Ліки від кашлю можна готувати заздалегідь і надовго. 0,5 кг очищеної і подрібненої цибулі, 50 г меду і 400 г цукру варять в літрі води протягом трьох годин на слабкому вогні.
Потім це цибульне варення остуджують, зливають в банки-пляшки і щільно закупорюють. Приймають по 1 ст. ложці 5-6 разів на день між їдою.
Ларингіт
Для xворих на ларингіт порада така: змішати 3 частини листя шавлії, 3 частини квітів ромашки аптечної і 4 частини трави привороту. Чайну ложку цієї суміші треба заварити склянкою окропу, дати постояти півгодини і, процідивши, полоскати.
Ангiна
Відмінний засіб від ангiни – цибуля. Багато їдять її просто так, без будь-якої метушні і приготувань. Інші ж вважають, що краще перемелювати цибулину в м’ясорубці і, віджавши через марлю всю цю кашу, пити сік по 1 чайній ложці 3-4 рази на день.
Якщо хто змушений переносити ангіну на ногах і волею-неволею зустрічатися з іншими людьми, то різко пахнучу цибулю можна замінювати засобом прямо-таки парфумерним. «Стародавня медицина» радить взяти 2-3 скибочки лимона, очищених від шкірки, і покласти їх на язик ближче до горла. Деякий час потримавши в роті, проковтнути. І так робити кожну годину, поки не прийде полегшення.
Можна полоскати горло і 30-процентним розчином лимонної кислоти. Правда, лимонні методи хороші на початку xвороби. Для застарілої ангіни вони не годяться.
Сильний кашель
При сильному кашлі відмінно діє редька. Її нарізають тонкими скибочками не економлячи, посипають цукром. Через півгодини редька дає сік. Пити його по 1 столовій ложці щогодини. Можна чорну редьку натерти на тертці, потім вичавити сік через марлю і додати в нього 400 грамів рідкого меду.
Приймати по 2 столові ложки перед їжею і сном. Дітям редьку нарізають маленькими кубиками, кладуть у каструлю і посипають цукром. Печуть в духовці близько двох годин. Отриману рідину проціджують і дають по дві чайні ложки 3-4 рази на день перед їжею і на ніч.
Ще рецепт
В емальовану каструлю налити склянку молока і покласти туди 1 столову ложку шавлії. Кип’ятити, накривши каструлю тарілкою – тільки не металевою. Закип’ятити, молоко процідити. Потім закип’ятити знову. Пити молоко треба на ніч перед сном якомога більш гарячим.
Банани від кашлю
банани з успіхом можна використовувати як засіб від кашлю. Пропустити бананову м’якоть через сито, покласти в каструлю з гарячою водою в пропорції: на чашку води два банана. Місиво ще раз підігріти і пити.
Анісовий настій від застуди
З числа екзотичних засобів – анісовий настій. При застуді чайну ложку сушених плодів анісу заварюють склянкою окропу, настоюють 20 хвилин і проціджують.
Якщо є можливість приготувати цей рідкісний напій, то пити його треба по чверті склянки 3-4 рази на день за півгодини до їди.