Кишмиш: користь і протипоказання винограду для людини
Ті, хто вважають кишмиш – окремим сортом винограду помиляються. Кишмиш – це ціла група сортів, виведених селекційним шляхом, а їх головною відмінністю і навіть перевагою є повна відсутність кісточок.
Одним з найпопулярніших сортів винограду в останні роки став кишмиш. І це цілком закономірно, бо він володіє цікавими смаковими якостями, і в ньому відсутні кісточки, що робить процес поїдання ще більш приємним. Але це далеко не всі переваги даного сорту. Так в чому ж користь кишмишу?
Користь винограду кишмиш, втім як і будь-якого іншого сорту, для нашого організму величезна. Сонячні ягоди не тільки піднімають настрій, але і роблять відмінну загальнозміцнюючу і тонізуючу дію. Однак захоплюватися поїданням винограду з метою оздоровлення не варто. Досить 20-25 ягід в день, щоб поповнити запас корисних компонентів.
З’ївши більше, ви ризикуєте заробити діарею, метеоризм і навіть харчове отруєння. Ягоди кишмишу досить калорійні, до того ж часто обробляються хімікатами для збільшення терміну придатності. Про неприємні наслідки багато хто намагається не думати, однак краще все ж не нехтувати порадами лікарів і вживати виноград в рекомендованій кількості. Також ягоди потрібно не просто обполіскувати під водою, а вимочувати близько години, попередньо відокремивши кожну виноградину від грона. Так з продукту віддалиться максимум забруднень і токсинів, а ви вбережете себе від зайвих проблем зі здоров’ям.
Лікувальні властивості
У винограді кишмиш міститься дуже багато аскорбінової кислоти, завдяки чому він стимулює захист організму від інфекцій, підтримуючи імунітет, а також володіє протизапальними властивостями. Часте вживання винограду корисно для нервової системи, як стабілізуючий, заспокійливий засіб, що нормалізує тиск. Незамінний виноград і при аритмії, інших серцевих захворюваннях.
Корисний для суглобів. Вживання винограду кишмиш корисне для дихальних органів, особливо при грипі, ангіні, вірусної застуді, при кашлі. Він також перешкоджає карієсу, зубного каменю, пародонтозу й іншим проблемам ротової порожнини. Крім вищесказаного, кишмиш знижує нудоту, усуває печію, також є сильним жовчогінним засобом.
Протипоказання
Виноград кишмиш, користь і шкода якого обумовлені, в першу чергу, не сортом, а компонентами, що входять до його складу, крім показань має і протипоказання. Продукт містить чимало калорій і цукру, а тому при цукровому діабеті та ожирінні його слід виключити з раціону. Категорично не бажано вживання кишмишу людям з виразкою шлунка, панкреатитом і холециститом.
Контактуючи з зубною емаллю, виноградний сік має на неї руйнівну дію, тому лікарі рекомендують після того, як ви поласували ягодою, обов’язково полоскати рот чистою водою. Не варто і поєднувати в одному прийомі їжі виноград і молочні продукти. Тим же, у кого немає проблем зі здоров’ям, відмовляти собі в чудових ласощах не варто. Адже ягоди кишмишу – справжня скарбниця корисних компонентів.