«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Корисні та шкідливі властивості авокадо!

Персея американська (Persea), рід вічнозелених плодових рослин сімейства лаврових. Авокадо, так називаються плоди цієї важливої плодової культури, їх м’якоть насичена вітамінами і мінеральними речовинами. Ця рослина і її плоди мають ще одну назву — «алігаторова груша ».

Дерево авокадо часом досягає 20 метрів у висоту. Стовбур, як правило, прямий і сильно галузиться. Плоди авокадо зустрічаються грушоподібної, овальної або кулястої форми, порядку 5-10 см у довжину, а важать від 200 грам до півтора кілограм.

Шкірка незрілого авокадо жорстка, темно-зеленого кольору, а після дозрівання — майже чорна. М’якоть зрілого авокадо жовто-зелена або зелена, дуже масляниста, по консистенції, трохи нагадує вершкове масло. У середині плоду авокадо знаходиться велике сім’я. Кісточка, а також листя авокадо, містять в собі шкідливі речовини, які небезпечні і для тварин, і для людини; ці речовини можуть привести до порушення роботи травної системою і спровокувати алергічну реакцію.

М’якоть зрілого авокадо використовують у приготуванні холодних страв: салатів, закусок і бутербродів, зазвичай збризкуючи соком лайма чи лимона, щоб уникнути окислення і псування зовнішнього вигляду та смаку авокадо. Найпопулярніша страва з авокадо — це мексиканська закуска гуакамоле, в якій пюре з м’якоті авокадо є головним інгредієнтом. Авокадо популярне в вегетаріанській кухні, як начинка для вегетаріанських суші, а також як альтернатива яєць і м’яса.

Корисні властивості авокадо.

Авокадо — дуже корисний фрукт. Він надає сприятливу дію на багато органів людського організму. Авокадо концентрує пам’ять, знижує ризик виникнення серцево — судинних захворювань, і все це завдяки поліненасичених жирних кислот, що входять до його складу. Саме їх нестача може стати однією з причин розвитку атеросклерозу.

Калій, що міститься в авокадо, сприяє правильній роботі серця, приводить в норму водно-сольовий обмін в організмі і підвищує стійкість до стресів. Авокадо рекомендований людям з підвищеним артеріальним тиском, оскільки має властивість його знижувати.

Користь авокадо помічена в нормалізації кровообігу і кровотворенні. Мідь, що входить до мінерально — вітамінного складу авокадо, перешкоджає недокрів’ю (анемії), залізо — найважливіший кровотворний елемент, а вітамін В2 (рибофлавін), бере участь в утворенні червоних кров’яних тілець.

Причому мідь і залізо, в поєднанні один з одним, благотворно засвоюються організмом. Авокадо корисний для всієї травної системи і допомагає при запорах. Олія з плодів авокадо застосовують у парфумерній промисловості.

У Франції створено препарат на основі олії авокадо, за допомогою якого лікують склеродермію, пародонтоз, артрози, а також хвороби Педжета. У похилому віці цей препарат застосовують при екземі і декальцифікації.

Шкідливі властивості авокадо і протипоказання.

Неприємностей авокадо може завдати у разі індивідуальної непереносимості. Листя і кісточка авокадо містять шкідливі речовини, небезпечні як для тварин, так і для людини;
ці речовини можуть викликати труднощі з травною системою і алергічну реакцію.

Склад авокадо.

У 100 грамах авокадо приблизно 118 ккал. Плід містить поживні речовини, а шкідливих жирів і цукру в ньому немає, тому авокадо активно входить в дієтичний раціон.

До складу плодів авокадо входить олеїнова кислота, яка перешкоджає утворенню холестерину в крові, а також розщеплює холестерин, що вже накопичився. У авокадо досить багато: калію (більше ніж у банані), натрію, кальцію, фосфору, марганцю, магнію та інших мінеральних речовин.

Вітамінами він також не обділений: вітамін С, група вітамінів В, провітамін А, вітаміни РР і D, свідчать про безперечну користь авокадо. За вмістом вітаміну Е, що сприяє захисту клітин проти старіння і збагачує їх киснем, мало фруктів рівних авокадо. Крім цього, в ньому знаходяться біологічно-активні речовини, в цілому омолоджуючі організм людини.

Джерело

Все буде Україна