«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Масляна 2019: коли і як святкувати, і що необхідно зробити, щоб жити в мирі з тещею, а молодим дівчатам вдало вийти заміж

Минули новорічні свята, настав затяжний період затишшя, і вже всі встигли скучити за урочистостями і чекають не дочекаються святкування Масляної. Що ми про неї знаємо? Цілий тиждень можна без докорів сумління наминати млинці з різноманітними начинками, соусами і поливання.

Виявляється, кожен з семи днів святкування має своє символічне значення. Ми з задоволенням розповімо вам про це далі, а поки давайте розберемося, як призначають дату Масляної.

Вона залежить від фаз місяця і дня, на який припадає Великдень. Щоб розрахувати дату гулянь, можна відняти 56 днів від дати святкування Великодня.

Масницею прийнято проводжати холодну зиму, в цьому році урочистий тиждень розпочнеться 4 березня, а закінчиться десятого.

Традиції святкування Масляної

День № 1 – зустріч. У цей день потрібно вперше напекти млинців, організувати ситну святкову вечерю і нагодувати всіх, хто цього потребує (обдарувати їх). Також в перший день Масляної роблять масничне опудало, яке буде 7 днів чекати спалення.

День № 2 – загравання. Вважається, що в цей день можна зустріти свою справжню любов. Тому в колишні часи в другий день Масляної хлопці і дівчата влаштовували масштабні гуляння.

 

День № 3 – ласунка. День, коли можна і навіть потрібно ходити і запрошувати в гості на ті самі млинці та інші частування.

День № 4 – розгуляй. Цього четверга не можна нудьгувати і сумувати, саме час веселитися, гуляти і робити те, що приносить задоволення.

День № 5 – тещин вечір. Чоловіки, приготуйтеся, до вас в гості загляне теща, але на цей раз прийде вона радісна і з купою різноманітних ласощів і смакоти.

День № 6 – посиденьки зовиці. Вечір знову потрібно провести в колі сім’ї: невістки зустрічаються з сестрами чоловіків, а вільні дівчата – з незаміжніми подругами.

День № 7 – прощання. 10 березня в 2019 році – Прощена Неділя, в цей день потрібно щиро вибачитися перед тими, кого могли ненароком скривдити, і спалити заготовлене в понеділок опудало (символ зими, що йде).

В Масляну прийнято випікати різноманітні млинці, їсти їх з сиром, молоком і йогуртами. За сім святкових днів можна спокійно перепробувати всі основні види цієї страви.

А ви вже чекаєте Масляну?

Пише - ukrainians.today

Все буде Україна