Ми недооцінюємо, наскільки єднаємося з тими, з ким ділимо ліжко
Насправді, ніхто швидко не відпускає. Навіть ті, хто в житті користуються формулою «сказав – зробив», навіть ті, які все вирішили, кого морально так вдарили, що після цього: все, все, більше нізащо в світі…
По-перше, звичка
Ми звикаємо думати про людину, як про складову частину нашого життя. Почули новину – відразу хочеться зателефонувати, поділитись нею. Купуючи продукти, роздумуємо про те, що приготувати на вечерю і тільки потім згадуємо, що вечеряти доведеться на самоті.
Опиняємося в красивому місці і обертаємося, щоб зустріти такі ж захоплені, такі улюблені рідні очі або негайно хапаємося за телефон, щоб відправити фото повідомлення, а потім думаємо: «А навіщо?»
Нас тримає безліч якорів.
Спільні друзі, улюблена музика, фільми, звичка спати, повернувшись до нього спиною, – «ложечками». Адже усе це не можна отак взяти і забути. Воно все одно буде час від часу вириватися на поверхню і ти будеш прокидатися від відчуття холодної спини і тягнутися крізь простір, скиглити: «Зігрій, ну зігрій мене!»
Існує глибинна пам’ять. Я вже жила з іншим і була щаслива, а уві сні все ще кликала колишнього чоловіка. Мій чоловік гладив мене по голові, обіймав, закутував у ковдру, коли я тремтіла чи то від холоду, чи то від стресу, який досі сидів всередині тіла. Страшно те, що коли я кликала його іншим іменем, то прокидалась.
Мене накривало хвилею сорому
. Я чекала, що якось вранці він скаже: «Слухай, якщо ти його так любиш, йди до нього!» Але він не сказав. А одного разу зауважив: «Ти стала спокійніше спати!»
Я озирнулася назад і зрозуміла, що дійсно вже давно не плачу уві сні. Але на це пішов час. Кілька місяців, коли мене день за днем зігрівали і любили.
А до цього було два роки повільної загибелі шлюбу, коли до мене поступово приходило розуміння, що наша розлука невідворотна. Цей біль і зараз час від часу відлунюється, але вже рідше, слабше.
Я переглядаю своє життя, осмислюю помилки, беру все найкраще із стосунків. І чим більше я знаходжу цього кращого, тим меншою стає моя печаль.
По-друге, існує біохімія тіла
Ми недооцінюємо, наскільки єднаємось з тими, з ким ділимо ліжко. Запах і смак тіла коханої людини – це наркотик. Коли ти до нього звикаєш, а потім втрачаєш, починається ломка. Тому багато хто починає заповнювати її алкоголем, випадковими зв’язками.
Аби не відчувати потягу.
Потрібен час, поки організм перебудується на клітинному рівні. Тому багато людей після розлуки починають активно займатися фітнесом, змінюють схему харчування, переїжджають. Це можна пояснити і просто спрагою новизни, але глибинно це пов’язано з тим, що наш організм прагне змін.
Також важлива і енергетика людини. З тим, з ким ми довго були разом, ми утворюємо загальні енергетичні тіла. Чим більше точок нас об’єднувало, тим більше тонких тіл тримало нас разом.
Процес поділу, роз’єднання від «ми» до «я» і «він» нагадує процес вмирання.
Спочатку руйнується «фізичне тіло» – це відбувається, коли ми збираємо речі, покидаємо простір, який був нашим спільним житлом.
Потім відмирає емоційне – коли ми вже більше не здригаємось від однієї тільки згадки імені людини, коли ти виплакала всі сльози і вже знаходиш сили сказати друзям: «Нашої сім’ї більше не існує».
Потім руйнується поле загальних звичок і так далі. Скільки на це піде часу залежить і від того, скільки тіл було зруйновано до фізичного розриву. Часом останнє, що нас тримає разом, це тільки спільні діти і житло. Але у тих, хто любив і вірив, хто будував плани і вже подумки уявляв себе в старості поруч з цією людиною в оточенні дорослих дітей і онуків, швидкого поділу бути не може.
І «клин клином» тут, на жаль, не допомагає.
Тому що злиття з однією людиною не скасовує злиття з іншою. Це в житті ми не можемо одночасно перебувати в двох різних ліжках. В тонкому плані це можливо. Як би ми тоді могли одночасно любити і відчувати своїх дітей, батьків і друзів?
Усі стосунки потрібно дожити. Біль має бути пережита.
Але час все одно забере своє . Єдине, на що ніхто не може вплинути – це час.
Джерело:ТУТКА