«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Міфи про секс: все, про що ви соромились запитати

Всім відомо, що найкращий порадник у питаннях про сексуальне здоров’я — ваш лікар. Але ми знаходимо десятки причин, щоб шукати відповіді в іншому місці — інтернеті: це і зручніше, і швидше, і не доведеться червоніти, задаючи інтимні, але дуже важливі питання.

Міфи про секс: все, про що ви соромилися запитати Чудово, якщо ви відкриваєте для себе нові знання про своє тіло і про те, як приймати правильні рішення, коли справа стосується сексу.

Але «колективний розум» породив чимало міфів на цю тему, які продовжують вірити не тільки підлітки, але й деякі дорослі. Крапки над i розставляє доктор Софія Йен — провідний спеціаліст при дитячому госпіталі Lucile Packard в Пало Альто, Каліфорнія.

Міф 1: Захворювання, що передаються статевим шляхом, можна «підчепити» на сидінні унітазу

Такі захворювання та інфекції не можуть існувати поза тіла протягом часу — тим більше холодної твердої поверхні унітазу. До того ж, вони не містяться в сечі, так і шансів стикнуться з нею у вас не повинно бути. Турбуватися варто про інші речі: контакт при дотиках і поцілунках.

При поцілунках може передаватися герпес (глибокий поцілунок небезпечний зараженням ротовою гонореєю і хламідією — попереджає доктор Йєн). Дотики до шкіри можуть стати причиною зараження такими інфекціями, як генітальна папілома, герпес, короста, а також перенесенням лобкових вошей.

Міф 2: Не можна завагітніти під час першого сексу

Здається, що шансів тут небагато, але розслаблятися не варто: завагітніти під час першого статевого контакту можна з тією ж імовірністю, що і під час будь-якого іншого. «Насправді, деякі статистичні дані стверджують, що 20% дівчат вагітніють в перший місяць з початку ведення статевого життя», — говорить доктор Йен.

Міф 3: не Можна завагітніти під час місячних

Це малоймовірно, але не неможливо, якщо ви не використовуєте презерватив або протизаплідні. У деяких жінок менструація затягується і «накладається» на період овуляції, а значить, вони можуть бути здатні до зачаття навіть у цей період.

Припустимо, що у вас короткий цикл (наприклад, 21 день), а менструація триває тиждень. Якщо у вас буде сексуальний контакт близько до кінця менструації, ви можете завагітніти, оскільки сперматозоїди здатні жити в тілі жінки до 72 годин. Також відомо велика кількість випадків пізньої вагітності під час передменопаузи, коли менструація стає нерегулярною. Експерти не рекомендують припиняти використання контрацептивів до тих пір, поки менструація не буде відсутня як мінімум рік.

Міф 4: По досягненню 18 років жінкам потрібно робити мазок з шийки матки

У 2003 році Американська колегія акушерів-гінекологів змінила свої рекомендації з приводу мазка Папаніколау для раннього виявлення ракової пухлини. Раніше цей тест давали жінкам при досягненні 18-річного віку або випадку першого статевого контакту — в залежності від того, що настає раніше. Тепер же цей тест рекомендується відкласти до 21 року або 3 років з початку ведення статевого життя.

Сам по собі цей тест нешкідливий, але багато дівчат воліли уникати його, оскільки він вважається неприємним. Це утримувало їх від відвідування гінеколога, а заодно позбавляло рецепта на протизаплідні засоби. Тепер молодим жінкам не варто боятися відвідувань свого гінеколога через непотрібні і неприємні тести, пояснює доктор Йен. До того ж, цей тест здатний виявити тільки небезпечний розвиток вірусу папіломи людини, з яким на це, в будь-якому випадку, потрібен час.

Міф 5: Таблетка «на наступний день» викликає аборт

«План Б» або таблетка «на наступний день» — це не абортивний засіб, начебто міфепристону. Якщо запліднена яйцеклітина вже прикріпилася до стінки матки — таблетка «план Б» буде марна. У ранньому дослідженні повідомлялося, що близько 30% сексуально активних підлітків вірили, що екстрені протизаплідні засоби викликають аборт, нехай і на самому ранньому терміні. До речі, всупереч поширеній думці, такі засоби продаються підліткам за вимогу без рецепта лікаря.

Міф 6: Протизаплідні таблетки сприяють набору ваги

Хоча дослідження за дослідженням не виявляло взаємозв’язок між оральними котрацептивами і набором ваги, це переконання міцно засіло в головах жінок усіх віків. Доктор Йен ділиться своїм досвідом: «Я чула від кількох пацієнток, що вони стурбовані впливом цих медикаментів на фігуру. Повніти, звичайно ж, ніхто не хоче. Тому раджу запобігати небажану вагітність замість того, щоб слідувати міфам, не підтвердженим наукою».

Міф 7: Внутрішньоматкова спіраль небезпечна для підлітків

Внутрішньоматкова спирать — невеликий об’єкт, який вводиться через шийку матки і закріплюється в матці для запобігання небажаної вагітності терміном до 12 років. Цей спосіб надовго позбавляє від необхідності приймати протизаплідні таблетки, щоб уникнути вагітності.

Застаріла інформація свідчила, що такі пристрої можуть збільшувати ризик тазових інфекцій у жінок до 18 років. Однак у 2007 році Американська колегія акушерів-гінекологів оголосила, що цей ефективний засіб безпечний, як для дорослих, так і для підлітків.

Міф 8: Підмивання корисно для підтримки чистоти піхви

Піхва має здатність до самоочищення, а ось підмиванням можна, навпаки, заподіяти шкоду здоров’ю, вважають у Національному центрі жіночого здоров’я. Природні бактерії, що населяють піхву, допомагають підтримувати його здоров’я і чистоту. Підмивання ж порушує цей баланс і може занести інфекцію в маткову трубу, матку і яєчники. До того ж, такий спосіб не захищає від захворювань, що передаються статевим шляхом, та вагітності. Навпаки, він може сприяти їй, «проштовхуючи» сперматозоїди вгору до матки.

Звичайне миття теплою водою з м’яким неароматизованим милом, допоможе тримати в чистоті зовнішні статеві органи. Намагайтеся уникати ароматизовані тампони, прокладки, присипки та спреї, оскільки вони збільшують ризик вагінальних інфекцій.

Джерело

Все буде Україна