Найкращі велосипедні маршрути: мандрівка на двох колесах Україною
Велосипедні маршрути Карпатами
У Карпатах є чимало маршрутів для початківців і тих, хто катається на велосипеді не один сезон. Крім того, саме тут багато маршрутів промарковані, що значно полегшить вашу мандрівку та допоможе краще зорієнтуватися в горах.
Веломаршрут "Закарпатське адажіо"
Для кого: ідеально підійде тим, хто тільки починає веломандрівки й хоче зробити велотуризм невід'ємною частиною свого життя.
Довжина: 150 км (2 дні в дорозі)
Маршрут: Свалява-Довге-Іза-Мукачево-Хуст
Це чудова можливість ознайомитися з красою Долини нарцисів та сусідніх територій. На цьому маршруті немає довгих підйомів, натомість він проходить по долинах. Таким чином, ви уникнете сильного фізичного навантаження й насолодитеся сповна гірськими краєвидами.
До маршруту входить відвідання Долини нарцисів площею 257 га, ознайомлення зі знаменитим містом мінеральних джерел - Свалявою, далі проїзд через село Довге, де розташована цікава церква у стилі модерн та село Іза, відоме як центр українського лозоплетіння. Можете по дорозі скупатися в повноводній гірській річці Боржава. Наступного дня переїзд до Мукачева.
Стародавнє місто відоме своєю красивою архітектурою, міською ратушею, соборами й замком "Паланок". Після цього - завітайте з байком до Хуста й дослідіть дерев'яну архітектуру цього регіону, а також помилуйтеся горами.
Веломаршрут "Печерні міста" Карпат"
Для кого: маршрут розроблений для новачків, однак і ті, хто вже об'їздили Карпати на двох колесах уздовж і впоперек, дізнаються багато нового.
Довжина: 120 км (2 дні)
Маршрут: Сколе-Тустань-Сколе
На початку маршруту прибуваєте до міста Сколе, здійснюєте велоекскурсію до печерного храму XIII-XVI століття. Це своєрідний Крим, тільки в мініатюрі, схований від людського ока, де можна залишитися наодинці із самим собою й тишею. Далі - скелі Довбуша, неймовірно красива пам'ятка природи, місце, вже давно облюбоване затятими скелелазами.
Потім знайомство з староруським оборонним комплексом - містом-фортецею Тустань. В IX - XIV століттях місто було перехрестям двох торгових шляхів: соляного та шовкового. Перший простягався від Дрогобича в Закарпаття, а другий із Китаю аж у Португалію. Далі по маршруту: повернення в початкову точку - місто Сколе. За два дні на велосипедах побачите близько 120 кілометрів унікальної карпатської природи та цікавих пам'яток українських гір.
Веломаршрут "Полонина Руна"
Для кого: якщо ви з байком на "ти", ваш рівень фізичної підготовки вище середнього, обирайте цей маршрут.
Довжина: 150 км
Маршрут: Ужгород-Невицький замок - полонина Руна-водоспад Воєводин
Мандри по одному з найкращих місць для велотуризму в Карпатах. Інша назва полонини - Рівна. Полонина Руна - високогірне карпатське плато, з обох боків оточене річками Латориця та Уж. Ландшафти цих місцин - це типові зразки альпійських луків. Рослинний світ полонини вражає.
Тут ї заказник "Соколові скелі", заповідник "Шипіт" і Тур'є-Полянський заказник. Головною принадою полонини Руна є водоспад Воєводин. Розташувався він у красивій ущелині однойменної ріки. Тільки уявіть собі водоспад висотою в чотириповерховий будинок посеред мальовничої карпатської природи. По маршруту заплановано відвідання Ужгороду з його синагогами й соборами.
Цікавим об'єктом також є музей дерев'яної архітектури. Саме тут можна на власні очі побачити церкву, зібрану без єдиного цвяха, та житлові будинки лемків, бойків і гуцулів. Цікаво також дізнатися про руїни Невицького замку та занедбану військову частину.
Велосипедні маршрути Києвом та Київською областю
Веломаршрут "Кинь-Грусть і в Пущу"
Для кого: будь-який рівень підготовки
Довжина: 50 км (1 день)
50 кілометрів у дорозі, пізнавальний маршрут і чудовий релакс. Маршрут буде під силу навіть новачкам, тому якщо ви ще не знаєте, як провести вихідні з користю, ми знаємо, як цьому зарадити. Маршрут починається з Оболонської набережної.
Далі повз сталінські тунелі під Дніпром виїжджаємо на широку галявину, оточену дубами, яка за велінням Катерини ІІ отримала дивакувату назву "Кинь-Грусть". У красивому парку відпочиваємо, залишаємо будь-який смуток і вирушаємо в Пущу-Водицю - відому курортну околицю Києва. Тут, серед соснових лісів і озер, завершення велосипедного маршруту увінчається пікніком.
Веломаршрут "Острів Муромець"
Для кого: будь-який рівень підготовки
Довжина: 60 км (1 день)
Цей веломаршрут ідеально підходить для людей, які постійно працюють в офісі. Чудова можливість відключити тіло й думки від офісних буднів і насичено провести час на лоні природи. Трішки вашого вміння їзди на двоколісному другові - і хороша мандрівка забезпечена. Острів Муромець, розташований між спальними районами Оболонню і Троєщиною, має красиву природу й чимало містики. А саме, йдеться про урочище Чорторий та парк Дружби Народів.
Кажуть, колись тут гуляли відьми й русалки, яких утихомирили троє легендарних богатирів - Ілля Муромець, Альоша Попович та Добриня Нікітич. Хтозна, як нині в цьому місці з русалками та всілякою нечистю, однак точно знаємо, що це - один із найцікавіших веломаршрутів Києвом.
Веломаршрут "Томашівська акварель"
Для кого: будь-який рівень підготовки
Довжина: 55 км (1 день)
Для тих, хто надає перевагу спокійним мандрівкам, один із найкращих одноденних маршрутів у Київській області. Всього 55 кілометрів маршруту (однак варто взяти до уваги, що 20% із них - ґрунтова дорога), однак концентрація архітектурних пам'яток аж зашкалює. У програмі маршруту ви побачите: дерев'яний водяний млин, кам'яний млин, палац Хоєцьких, зоопарк, Свято-Богородицький монастир, стародавню дерев'яну церкву у Фастові, готичний костел та пам'ятник загиблому воїнові.
За матерыалами:tochka.net