«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Народні прикмети на 2 травня – День Івана-воїна

У цей день вшановують пам'ять Івана-воїна, відомого своїм даром знаходити і карати злодіїв.

Якщо у людини щось пропадало саме 2 травня, то в цей день вона ішла до церкви і служила молебень святому Іванові Воїнові, після чого їй відкривалася істина про те, хто саме є злодієм. Крім того, відзначають день Івана Ветхопещерника. 2 травня існувала традиція виносити в поле полотна і просити Весну про гарні врожаї. Часто саме 2 травня траплялися перші травневі грози, передає Ukr.Media.

Була поширена традиція 2 травня випікати пироги з начинками – це обіцяло багатий урожай. Селяни часто саме в цей день виносили в поле полотна, кланялися на всі сторони світу, а потім, обернувшись на Схід, говорили: «Ось тобі, Весна-матінка, новинка нова». Далі розстеляли полотно на лузі, викладали на нього спечений пиріг, після чого верталися додому. Вважалося, що Весна одягнеться в новий одяг, буде ласуватися частуванням, і це дозволить отримати прекрасний урожай конопель і льону.

До речі, одягати Весну в нове плаття – одна з найстаріших слов'янських традицій. Зазвичай селяни 2 травня розвішували шати на кущах або розкладали на землі, яка трохи поросла травою. Предки вірили в те, що сила першої зелені і води передається полотнам, а сила сонця передається людському роду через тканину.

Полотна, після того, як вони прогрілися на сонце і провітрювалися, готували до ярмарку. Їх згортали в своєрідні трубки – «новини». Якщо полотна на ярмарку добре продавалися, то обов'язково перед іконою Івана Ветхопещерника ставили свічки. Також до нього 2 травня зверталися з молитвою для того щоб захистити рідних і близьких від бід і напастей.

Народні прикмети на 2 травня

Дощовий і похмурий день – червень буде сухим і сонячним

Зайці досі шерстку не змінили – прикмета до того, що варто очікувати похолодання

Тепла погода 2 травня – наприкінці місяця буде холодно

Хмари швидко біжать по небу 2 травня – дощу в найближчі дні не буде

Дикі качки в'ють гнізда недалеко від води – влітку чекай посухи. Навпаки, якщо гніздяться качки подалі від водойм, то це прикмета до того, що літні дні будуть дощовими

Безвітряна, золотиста зоря ввечері 2 травня – чекай доброї погоди.

 

Все буде Україна