«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Ніколи не викидайте кісточки (насіння) від яблук і ось чому

Яблука – найпопулярніші і доступні увесь рік фрукти. Їх користь безсумнівна. Але виявилося, що деякі неправильно їх їдять. А саме ті, хто ігнорує перегородки, викидає яблучні насіння і чистить шкірку.

Даремно. У яблучній шкірці знаходиться велика частина вітамінів і мікроелементів. Вона містить флавоноїди і поліфеноли, які відносяться до антиоксидантів з протираковою дією.

Американські вчені довели, що біологічно активні речовини, що містяться в яблучній шкірці знижують швидкість розмноження пyxлuнних клітин. У лікувальних цілях можна використовувати як свіжу шкірку, так і сушену. Її властивості зберігаються до 10 років. 

З сушеної шкірки яблука можна приготувати порошок і заварювати чай: 1 ст. л. на склянку окропу. Цей напій покращує сольовий обмін, корисний при подагрі, склерозі, хронічному ревматизмі, при нирковій і сечокам’яній xворобах.

Такий чай зміцнює імунітет і сприяє здоровому сну.

Ну а тепер про головне. Огризки. Саме в цій частині яблука, яку більшість з нас, не замислюючись, викидає, ховаються фітонциди.

Ці біологічно активні речовини здатні вбuвати збудників дизентерії, золотистого стафілокока, всіляких вірyсів. Більш того, фітонцидна дія посилюється від краю до центру плода.

Але найпотужнішою дією володіють кісточки. У них міститься до 33% НЕВИСИХАЮЧОЇ жирної олії, білкові речовини, сахароза, йод і дуже рідкісний вітамін В17, що володіє протираковими властивостями.

Йод необхідний нашому організму. Недарма багато продуктів, включаючи сіль, піддають спеціальному йодуванню. А з яблучними кісточками немає ніякої необхідності це робити.

Все вже зробила за нас природа. 5-6 яблучних насінин в день задовольняють добову потребу організму дорослої людини в йоді. Нам залишилося лише скористатися результатом і навчитися правильно їсти яблука, тобто цілком, без залишку.

Насіння від яблук лікують ендокринну систему, головні бoлі, нервову, сеpцево-судинну системи, впливають на роботу сеpця і мозку, підвищують імунітет, є профілактичним засобом oнkoлогічних заxворювань, покращують стан шкіри і волосся.

Найкраще вживати яблучні насіння свіжими, тобто разом з самим плодом. Але їх також можна посушити, підсмажити, змішати з медом або цукром.

Для отримання відчутного ефекту слід вживати яблучні насінини щодня протягом тривалого часу, щоб в організмі відбулося накопичення корисних речовин. І якщо ви любите яблука, у вас не виникне з цим проблем.

Головна умова: не більше 10 ядерець в день. Це обмеження пов’язане з тим, що в насінні міститься вкрай нeбeзпечна речовина – глікозид амигдалина.

У нашому шлунку ця речовина розщеплюється, утворюючи синильну кислоту. Найбільше глікозиду міститься в насінні гіркого мигдалю. Концентрація речовини в яблучних насінні в 5 разів менше, ніж в мигдалі, але все ж варто бути обережними.

Джерело

Все буде Україна