«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Обручки: які традиції ми наслідуємо

Обручки і каблучки на заручини оточує багато легенд та традицій. Ви можете їх підтримувати чи ні, але давайте дізнаємося про них докладніше.

Обручку носять на безіменному пальці

Є легенда, згідно з якою стародавні римляни вірили в наявність на руці людини «вени любові». Вона нібито проходила через безіменний палець, а отже, він ідеально підходив для весільної прикраси. Сьогодні відомо, що існування «vena amoris» всього лише легенда, але ця історія здається такою гарною й романтичною, що традицію одягати обручки на безіменний палець підтримують й досі.

Тисячі років обручки слугували символом відданості й любові

Традиція одягати їх під час весільної церемонії з’явилася в Єгипті близько 4,8 тис. років тому. Каблучка без початку й кінця вважалася символом нескінченної любові, а отвір, куди протягується палець, — дверима в життя, наповнене безсмертними ніжними і пристрасними почуттями.

Ця традиція також збереглася до нашого часу. Закохані перед весіллям ретельно і відповідально обирають обручки, адже ця прикраса буде супроводжувати їх усе подальше життя.

Весільні каблучки інкрустують діамантами тисячі років

Немає писемних доказів того, що каблучки для весілля інкрустували діамантами тисячі років тому. Перша згадка про обручку з діамантом з’явилася в 1477 році. У ній описується діамантова каблучка, подарована ерцгерцогом Максиміліаном Австрійським Марії Бургундській.

Діамант у ній мав ромбоподібну форму ограновування. Цей жест ерцгерцога став початком популярної традиції, що збереглася до нашого часу.

Сьогодні діаманту в каблучці на заручини надають особливого значення: як найміцніший коштовний камінь, він вважається символом міцного кохання й запорукою вічних почуттів. Також діамантами інкрустують обручки, оскільки вважається, що дорогоцінні каміння не схожі один на одного, як і кожна пара закоханих, у якої власна історія кохання.

Проте діаманти не є обов’язковою прикрасою обручки. Ви можете обрати гладкі весільні каблучки у класичному стилі або популярні в наш час каблучки з емаллю, які, здебільшого, також мають свою глибоку символіку. Одним із найпотужніших оберегів для сім’ї вважається символ восьмикінечної зірки Алатир.

Стародавні слов’яни були впевнені, що зірка Алатир допомагає зберегти гармонію в родині, зміцнює любов, приносить щастя материнства. Весільні каблучки з цим символом вважаються не тільки прикрасою, але й оберегом.

Після весілля каблучку на заручини не носять

Це помилка, яку чимало сучасних наречених оминають стороною. Але в молодих наречених часто виникає питання, на якому ж пальці носити каблучку на заручини після весілля? Напрошуються дві відповіді: її можна носити на тому ж пальці, що й обручка, надівши поверх весільного, або на безіменному пальці лівої руки — ближче до серця.

Обидва варіанти допускаються ювелірною модою та не вважаються моветоном. Єдина відмінність у тому, що дві каблучки разом носять у тому випадку, коли обидві моделі поєднуються за стилем і схожі за дизайном.

Обручки — символ вічного кохання. Бережіть свої почуття.

Джерело

Все буде Україна