«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Ось чому я ніколи не змушую своїх дітей обіймати наших друзів і родичів

Вам подобається, коли ваших дітей обіймають чужі люди? Доки ви думаєте над цим, почитайте статтю на цю тему від Діани Спалдинг для Motherly.

Ось ця стаття:

«Ось знайома всім сцена, учасником якої я була тисячу разів і як дитина, і як батько.

Прекрасна вечеря і вечір з родиною або друзями добігає кінця. Все розчервонілися від вина і сміху, у всіх набиті животи, а серця – щасливі. І потім хтось нахиляється до одного з моїх дітей і каже: «Ну ж бо, обійми мене на прощання!»

Мій малюк невпевнено відступає назад і каже, соромливо, але чітко: «Я не хочу!»

І все відразу витріщаються на мене! В їхніх очах – пристрасне бажання приголубити цього маленького чоловічка, якого вони так люблять, і німе прохання до мене сказати: «Іди, милий. Дозволь їй обійняти тебе!» А мій малюк обережно дивиться на мене, шукаючи поради та захисту.

І щоразу я обов’язково стаю на його бік і кажу: «Все гаразд, тобі не потрібно обіймати її».

Це трохи незручно. Але абсолютно нормально.

Цей простий вчинок можна розглядати як хамство по відношенню до близької людини, яка всього лише проявляє любов. Але завжди бути на боці дитини – головний принцип виховання для мене, і я пишаюся тим, що дотримуюся його. Я рекомендую кожному з батьків звернути на нього увагу.

Моя відповідальність перед дітьми значить для мене більше, ніж все інше. Це моя робота – допомогти дітям відстояти себе і захистити їх, коли вони не можуть зробити це самі.

Вони довіряють мені більше, ніж будь-кому в світі. Я не збираюся випробовувати цю довіру і змушувати їх робити те, через що вони відчувають незручність.

Насправді я дуже пишаюся моїми малюками, коли вони погоджуються обійнятися. Часом потрібно багато мужності, щоб зважитися на це. Особливо, якщо обіймати потрібно злегка п’яну тітку Саллі. Своїми діями я лише даю моїм дітям зрозуміти, що їм можна і потрібно висловлювати свою думку і захищати себе від того, що змушує їх нервувати.

Завдяки мені мої діти повинні зрозуміти, що можна, а що не можна. Завдяки мені вони вчаться висловлювати свою думку. Завдяки мені вони знають, що таке брехня і порушення правил. І коли вони говорять «ні», все, що я повинна робити – схвалювати і підтримувати їх.

«Я сам собі господар».

Я вимовляю цю фразу по 243 рази в день. Найчастіше тому, що моя трирічна дитина стверджує, ніби вона сиділа на голові у моєї дворічного дитини, або тому, що моя дочка наполягає на тому, що желе прекрасно виглядає на моєму обличчі як тіні для повік:

– Але мааааа-аааа, це ж полуниця!

– Хто мій господар, люба?

– Уфф … Ти! – зітхає вона і вискакує з кімнати, грюкнувши дверима.

Однак причина такої всесильності цього твердження в моєму будинку полягає в одному: моїм дітям ніхто ніколи не говорить, що вони зобов’язані щось робити.

На кожному розі ми чуємо про те, наскільки важлива послідовність у вихованні дітей – ось в цьому випадку вона теж важлива. Наприклад, не варто давати дітям такий урок: «Не можна обіймати друзів в школі, якщо вони не хочуть обніматися; але потрібно обійняти тітоньку Саллі, якщо вона вас попросить ». Виглядає заплутано, чи не так? Ні означає ні. Крапка. Коли я кажу:

«Ні, тобі не можна чіпати плиту», – це значить ні.

Коли сестра каже: «Ні, не лоскочи мене», – це значить ні. Коли кохана дівчина каже: «Ні, я ще не готова», – це значить ні. І коли ви говорите близькій людині, що ви не хочете обніматися – це значить ні.

Це – цілком чітке повідомлення. Його не можна трактувати інакше!

Мене нудить від усвідомлення цього, але правда така: існує велика ймовірність, що мої діти опиняться в незручній ситуації. І мене не буде поруч, коли це станеться.

Але зараз я з ними. І я докладу всіх зусиль, щоб коли-небудь десь в глибині їх підсвідомості вони почули мій голос і сказали: «Я сам собі господар!» А потімрозвернулися і пішли, уникнувши неприємностей ».

А ви хочете, щоб ваших дітей обіймали проти їх волі? Що ви робите в таких випадках?

Джерело

Все буде Україна