«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Погано одягнений чоловік в кафе попросив «підвішену» каву. Коли я дізнався що це означає, то дуже здивувався

Європейські країни здаються нам привабливими. По-перше, якість життя в цих країнах багато в чому перевершує наше. По-друге, ці країни відомі своєю багатою історією та визначними пам’ятками. А по-третє, вулиці європейських міст вражають чистотою.

Звичайно, все це стало можливим завдяки особливостям менталітету європейців. Якими б дивними вони нам не здавалися, треба віддати їм належне. Їхнє ставлення до життя і надзвичайний позитив вражають. А те, з якою повагою і увагою вони ставляться до незаможних, не може не захоплювати. Адже для них людина залишається членом суспільства незалежно від свого матеріального становища і рівня освіти.

Кілька років тому я сидів з другом в невеликому затишному кафе неподалік від знаменитого міста Венеція. Поки ми насолоджувалися неймовірно смачною італійською кавою, в кафе зайшов чоловік. У офіціанта він замовив дві кави — одну для нього, другу — «на стіну».

Ми почали спостерігати за цією сценою з цікавістю і побачили що йому принесли одну чашку кави, в той час як він заплатив за дві. Коли чоловік вийшов, бармен написав на папірці: «чашка кави». І повісив цей папірець на стіну.

Ми сиділи в кафе довго і помітили ще двох чоловіків, які заплатили за три чашки кави і бармен знову написав уже на іншому папірці «чашка кави» та повісив його на стіну поряд з першим. Це було щось дивовижне і незрозуміле для нас.

Ми закінчили розмову, заплатили за рахунком і вийшли. Кілька днів по тому ми знову опинилися в цьому закладі і насолоджувалися міцною кавою. В цей час бідно одягнений чоловік зайшов в кафе, подивився на стіну і сів до стійки бару.

Сівши на стілець він попросив бармена: «Чашку підвішеної кави, будь ласка». Бармен налив йому чашку еспресо і незворушно подав як і будь-якому іншому клієнту, побажавши при цьому доброго ранку. Чоловік випив кави, подякував і вийшов, не заплативши ні цента.

В цей самий час бармен зняв один аркуш паперу зі стіни і кинув його у відро для сміття. Ми були невимовно здивовані. Повага, з якою тут ставляться до незаможних і їхніх потреб зігріло наші душі і змусило очі зволожитися. Дуже важливо тут те, що людину не змушують принижуватися, випрошуючи те, чого вона сама придбати в силу тих чи інших причин не може.

Вона просто бачить, що тут їй можуть подати безкоштовну каву і цю каву подають, виявляючи повагу як і будь-якому клієнту, без різниці заплатила вона за цю каву або за неї було заплачено раніше. А клієнти заможні просто так — з гарного настрою, без примусу можуть «підвісити» чашечку кави. І світ стає добрішим і теплішим.

Чудова ідея, яку придумали італійці.

Так я вперше в житті дізнався про «підвішену каву».

За матеріалами

Все буде Україна