«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Полуниця пробуджує почуття, а агрус зміцнює стінки судин

З ранніх років ми чули про те, що ягоди, овочі та фрукти корисні для здоров’я. Коли підросли, дізналися ще й те, що ці продукти харчування досить легкі, низькокалорійні і служать прекрасним перекусом. Що ж ще міститься в них такого, що змусить нас з’їдати по порції солодкого щастя щодня?

Малина для схуднення

Якщо вам не дуже подобається власна фігура через зайві кілограми, що скупчилися на талії і стегнах, малина повинна стати вашою улюбленою ягодою. Японські хіміки винайшли спеціальний пластир для схуднення на основі ферментів малини. Речовини, що в ній містяться, розщеплюють жир і сприяють зникненню целюліту. Нам у цьому плані пощастило – можна худнути майже задарма, назбиравши цінної ягідки в найближчому ліску. Проте варто пам’ятати про те, що захоплення малиновим варенням з цукром може дати зворотний результат.

Смородина для імунітету

Серед усіх сортів смородини чемпіонкою за вмістом корисних речовин вважається чорна. Ягода містить величезну кількість вітаміну С. За вмістом аскорбінки чорна смородина поступається хіба що шипшині, однак у порівнянні з жорсткою і несолодкою шипшиною ягоди смородини можна назвати справжнім делікатесом. Для того, щоб забезпечити себе достатньою кількістю аскорбінки, потрібно з’їсти всього лише 50 грамів чорної або 150 грамів червоної або білої смородини. Завдяки такій кількості вітаміну С смородину можна вважати чудовим профілактичним засобом проти застуд та інфекцій.

Аґрус для серця і судин

Головне багатство цієї ягоди – велика кількість вітаміну РР, який зміцнює стінки судин, запобігаючи появі варикозного розширення вен і капілярних зірочок. Тим, у кого є проблеми з серцем, варто теж полюбити аґрус. Ця ягода містить багато калію – головного “серцевого вітаміну”. Втім, навіть якщо у вас немає проблем зі здоров’ям, але при цьому ви живете у великому місті, намагайтеся частіше ласувати аґрусом. У цій ягоді багато пектинів. Ці речовини допомагають організму протистояти несприятливій екології, виводять з організму токсини, шлаки і солі важких металів.

Полуниця для закоханих

З давніх пір полуницю вважали афродизіаком. Відомо, що вона дійсно здатна підсилювати лібідо. Вся справа у великій кількості цинку. Цей мікроелемент позитивно позначається на роботі репродуктивної системи як у чоловіків, так і у жінок. Ягода містить і велику кількість антиоксидантів, які перешкоджають старінню клітин організму, бореться з шкідливим впливом вільних радикалів, тим самим захищаючи від ракових захворювань. Крім того, полуниця містить безліч корисних кислот, зокрема фолієву кислоту, саліцилову і яблучну.

Порічка для молодості

Корисні властивості зумовлені наявністю у великій кількості провітаміну А, необхідного для кісток і хорошого зору, здорового стану волосся, шкіри та імунної системи. Це антиоксидант, який діє проти старіння і відповідає за ріст нових клітин. Інакше кажучи, щоденне вживання кисло-солодких ягід продовжує нашу молодість! Порічки містять унікальну речовину оксикумарин, який позитивно діє на згортання крові. Також багато мають в складі заліза, калію та йоду.

Вишня для тонусу

Ніяк не можете оговтатися після хвороби? Або просто відчуваєте безпричинну апатію? Налягайте на вишню! Ця ягода містить велику кількість кумаринів – речовин, необхідних для підтримки тонусу організму. Саме тому вишню часто рекомендують ослабленим після хвороби людям. До того ж, ягоди вишні є своєрідними натуральними антибіотиками. Вся справа у великій кількості фітонцидів – речовин, які здатні запобігати розмноженню різних бактерій. Отож, якщо відчуваєте першіння в горлі, випийте чашку вишневого соку або компоту.

Суниця для судин

Вона покращує процес травлення, позитивно впливає на кровообіг, стан судин і шкіри. У ній містяться речовини, які мають антиоксидантні і протизапальні властивості. Включіть в харчування 50-100 грамів суниці – і ви збагатите свій раціон аскорбіновою і фолієвою кислотами, бета-каротином, калієм, кальцієм та залізом.

Обліпиха для печінки

Обліпиха зміцнює здоров’я печінки. До такого висновку прийшли вчені з Індії. Для того щоб протестувати вплив ягід обліпихи на організм, медики провели експерименти на щурах. Вони «пригостили» обліпихою тих звірків, у яких ризик заробити захворювання печінки був особливо високий через те, що до цього їх тримали на дієті з високим вмістом жиру, та ще й поїли етиловим спиртом. І виявилося, що обліпиха запустила у тварин захисний механізм, значно підвищивши опірність печінки всіх недуг. Водночас з’ясувалося, що ягоди обліпихи покращують жировий обмін в організмі та виводять продукти інтоксикації.

Чорниця

Ця ягода здатна відновити зір, знизити рівень цукру в крові і додати енергії. У чорниці міститься марганець і антоціани, які відновлюють сітківку ока. Чорниця також містить значну дозу антиоксидантів і заліза. Ще одна особливість цієї ягоди – здатність очищати кишечник від продуктів розкладання, шлаків і солей важких металів.

Джерело

Все буде Україна