«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Ромашковий чай і його 15 цілющих властивостей

Лікарські рослини можна знайти практично в кожному домі. Одним з найбільш популярних і універсальних лікарських рослин є ромашка. Чому ромашка так затребувана, а відвар ромашки готують у багатьох будинках по всьому світу? Щоб відповісти на це питання, звернемося до корисних властивостей ромашки, і згадаємо, чому наші бабусі так люблять ромашковий чай.

Лікарська рослина і її цілющі квіти

Ромашка відноситься до роду багаторічних квіткових рослин сімейства Складноцвіті (Asteraceae). Цей рід об’єднує близько 20 трав, але як лікарська рослина найчастіше використовується ромашка аптечна. Лікувальним ефектом володіють тільки квітки. Сухі квітки ромашки застосовуються для приготування різних трав’яних і натуральних засобів, найпопулярнішим з яких є ромашковий чай.

Слід зазначити, що чай з ромашки в різних країнах різний, але його основа та ж і його дія однакова. В результаті досліджень встановлено, що ромашка, зростаюча наприклад у Німеччині та Італії, містить найбільшу кількість корисних речовин, і може бути рекомендована тим, хто п’є ромашковий чай регулярно.

Чай з ромашки високо цінується не тільки за свій приємний смак і доступність, але й за його численні корисні властивості. Наявність в ньому флавоноїдів, сесквітерпенів та інших потужних антиоксидантів справляє значний оздоровлюючий ефект на організм людини. Найчастіше ромашка застосовується у вигляді напою, але відвари, настої і екстракти ромашки можна застосовувати також і зовнішньо при різних захворюваннях шкіри.

Ромашка і її корисні властивості

А тепер давайте більш детально розглянемо основні корисні властивості ромашки та її застосування, як лікарська рослина.

1. Ромашка для шкіри обличчя

Завдяки протизапальним і антиоксидантним властивостям ромашка використовується не тільки в якості смачного напою. Зовнішнє застосування ромашки знімає роздратування шкіри. Компреси з ромашки є ефективним засобом при екземі. Відвар ромашки також сприяє швидкому загоєнню різних пошкоджень шкіри, усуває дефекти і зморшки на обличчі. Зменшуючи негативний вплив оксидативного стресу і зміцнює імунну систему, ромашка надає сприятливий лікувальний ефект на шкіру.

2. Ромашка як спазмолітичний і протизапальний засіб

Виражені антиспазматичні та протизапальні властивості ромашки використовуються в лікуванні захворювань шлунка і кишечника. Ромашковий чай при регулярному вживанні позбавляє від таких проблем, як синдром роздратованого кишечника, нудота, спазми, розлади шлунка, гастроентерит.

3. Ромашка при місячних

Лікувальний ефект ромашки при місячних такий: зменшує запалення та біль, знімає спазми, діє заспокійливо на нервову систему, покращує сон, усуває перепади настрою.

4. Ромашка для сну

Ромашковий чай вживають при перевтомі, стресі, неспокої, як засіб, що полегшує засипання і при апное. Чай з ромашкою покращує якість сну, в результаті людина прокидається вранці бадьорою і відпочившою. Ромашковий чай також призначають жінкам у післяродовий період. Його використовують і для профілактики хвороби Альцгеймера.

5. Ромашка від стресу і тривожності

Ромашка – відмінний натуральний антидепресант. Після напруженого робочого дня ароматний чай з ромашки підвищує рівень серотоніну і мелатоніну в організмі. Вироблення цих гормонів допомагає заспокоїтися, впоратися з тривогою і стресом. 1-2 чашки чаю з ромашкою – ефективний засіб в боротьбі з хронічним стресом.

6. Ромашка для зміцнення імунної системи

Феноли, які містяться в ромашці зміцнюють імунітет, тим самим підвищуючи захисні властивості організму в боротьбі з різними інфекціями. Також речовини, які містяться в ромашці допомагають боротися з застудою, грипом, синуситом, і одночасно з запором.

7. Ромашка для шлунка і кишечника

Якщо вас турбують проблеми з шлунково-кишковим трактом, починаючи від елементарного здуття і до синдрому роздратованого кишечника, чай з ромашкою буде вельми корисним. Протизапальні властивості ромашки особливо важливі в лікуванні гастриту. Спазмолітичні властивості ромашки надають благотворний ефект на кишечник, знімаючи здуття і надаючи заспокійливу дію при болях і спазмах в кишечнику. Також ромашка – незамінний засіб при виразці шлунка і при його спазмах.

8. Ромашка при алергії

Ромашка дає хороший ефект і при алергії, регулюючи відповідь імунної системи на дію алергенів в організмі. Антигістамінні властивості ромашки знімають алергічні реакції в організмі.

9. Ромашка для профілактики раку

Антиоксидант апігенін, що міститься в ромашці, робить її дієвим профілактичним засобом від раку. Але ромашку можна застосовувати не тільки профілактики, але і лікування ряду онкологічних захворювань. Наприклад, раку молочної залози, травного тракту, шкіри, передміхурової та щитовидної залози, матки. Як показали дослідження, апігенін не тільки уповільнює зростання ракової пухлини, але і сприяє зменшенню її розмірів.

10. Ромашка для здоров’я серцево-судинної системи

Ромашковий чай знижує артеріальний тиск і рівень поганого холестерину в крові, що запобігає розвитку багатьох серцево-судинних захворювань.

11. Ромашка при діабеті

В результаті досліджень встановлено, то чай з ромашки корисний хворим на діабет. Знижуючи рівень цукру в крові і регулюючи рівень інсуліну в крові, ромашковий чай істотно зменшує ймовірність виникнення піків падіння і підвищення цукру в крові.

12. Ромашка при остеопорозі

Екстракт ромашки стимулює активність остеобластів, клітин, що беруть участь в утворенні кісткової тканини. Чай з ромашки сприяє підвищенню щільності кісток, а значить, запобігає остеопороз.

13. Ромашка для волосся

Ромашка – джерело здоров’я волосся. Вона живить і зміцнює волосся, робить їх блискучими і шовковистим. Протизапальні властивості ромашки надають заспокійливий і загоюючий ефект на шкіру голови. Також відвар ромашки лікує лупу і прискорює ріст волосся.

14. Ромашка для полоскання рота

Ромашковий чай – хороший заспокійливий засіб, здатне позбавити від багатьох проблем з ротовою порожниною. Чай з ромашки ефективно бореться з бактеріальною інфекцією, запобігає розвитку карієсу, благотворно впливає на стан ясен.

15. Ромашка від геморою

Ромашка в різних варіаціях – ефективний засіб в лікуванні геморою.

Протипоказання ромашки

Небажано пити ромашковий чай кожен день. Перш ніж включити чай з ромашки в свій раціон, ознайомтеся з його протипоказаннями та можливими побічними ефектами.

Алергія: регулярне використання ромашки, особливо зовнішньо, може посилити симптоми алергії на амброзію. При дерматитах, сінній гарячці та кропивниці перед вживанням ромашки необхідно проконсультуватися з лікарем.

Передчасні пологи: слід відмовитися від прийому ромашки при вагітності.

Сонливість: надмірне вживання чаю з ромашкою може надавати виражену седативну дію.

Різь в очах: зовнішнє застосування косметичних засобів, що містять ромашку, може бути причиною кон’юнктивіту або виникнення подразнення очей.

Алергія на пилок: ромашка іноді може бути забруднена пилком інших рослин. Це може викликати алергічні реакції, найчастіше у дітей.

Джерело

Все буде Україна