«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Сильний шлюб тримається на самоті

Чоловік і жінка одружуються або просто починають жити під одним дахом. Нарешті можна все робити разом – прокидатися, збиратися на роботу, готувати вечері, вигулювати собаку, читати, проявляти активність або валятися у вихідний в ліжку.

Але виявляється, що довго так тривати не може. Час від часу хочеться поодинці попити чай, зайнятися домашніми справами або просто на дощ дивитися без присутності коханої половинки поруч. Деяких лякає такий новий розклад: невже пройшла любов, невже побут починає вбивати почуття, невже подружжя – це помилка?

Своє завжди ближче

Насправді любов – це не всеціле розчинення в особистості іншої людини з втратою власної індивідуальності. Це нормально, якщо хочеться побути наодинці з собою, розійтися по різних кімнатах, а то і зовсім закритися на кухні або в спальні і почитати або пограти в улюблену комп’ютерну гру. І з друзями теж іноді хочеться побути без подружнього супроводу, і в парк сходити, і на море з’їздити.

Такі бажання говорять про те, що перед вами повноцінна особистість, а не додаток до чоловіка або дружини. Чому так? Природа. Будь-яка тварина має свій особистий простір, який для інших є недоступним. Посягання на цей простір карається. Він позначається й інші не ризикують порушувати заборону. Людина в цьому плані теж схожа на братів наших менших. Інтимна зона повинна залишатися максимально недоторканною. Її порушення викликає у людини роздратування і агресію.

Але крім цього індивідуального поля існує також приватний психічний і фізичний простір. Почуття комфорту багато в чому залежить саме від того, наскільки обидві зони є захищеними від несанкціонованого зазіхання. Так що час від часу виникає бажання побути наодинці з собою, зайнятися справами поодинці – це абсолютно природно.

І це теж моє

Існує також ряд місць або звичок, які розцінюються людиною як частина особистого простору. Хтось любить сидіти в правому кутку дивана або на лівому кріслі, ставити чашку на кут тумбочки або класти записну книжку на підвіконня. Такі просторові «мітки» – підсвідоме прагнення до стабільності, а значить, захищеності, внутрішньої рівноваги.

Психологи давно відзначили, що сучасна людина більше підвладна цим «міткам». Раніше люди жили в більш стабільній обстановці, що не переповняла інформацією і людьми. Зараз же щоденні поїздки в переповненому транспорті, інформаційні потоки і мінливість життєвого укладу змушують людину «чіплятися» за звички і місця, щоб почуття стабільності та спокою не порушувало психічного балансу. Порушення цього балансу – сигнал тривоги для психіки. А як реагує людина на сполох?

У більшості випадків агресивно, вона захищається. І ніякі почуття, традиції або доводи логіки тут не працюють. Це інстинкт, з ним не борись, він сильніше. Так що не варто дивуватися тому, що коханий або кохана мало не з люттю захищають свій пуф або місце за кухонним столом. Це всього лише прагнення зберегти особистий простір. Не варто з цим боротися або «випадково» користуватися улюбленою для близької людини тарілкою або ручкою. Інакше як виклик він цього не зрозуміє і буде боротися за свої межі.

Прийміть те, що не все у вас загальне, хоч ви і найрідніші люди в світі. Ви – друга половинка, і ви найбільше поважаєте і цінуєте в людині її особистість і прояв незалежності, які дають вам обом можливість бути разом щасливими.

Все буде Україна