«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Свобода у стосунках

«Затискаючи» партнера з усіх сторін, ми перетворюємо відносини у в’язницю. А повна свобода вже байдужість. Де ж компроміс?

Особиста свобода, особистий простір, особисті інтереси – чи можливий такий формат взаємин без нанесення шкоди цим відносинам? І де міра цієї свободи? І в чому вона виражається? І обидва партнера в союзі вільні у рівній мірі? Зазвичай на старті відносин, коли пара переживає стан любовної ейфорії, такі питання не виникають. Вони з’являються пізніше, коли люди звикають один до одного, починають жити під одним дахом і з’являється стабільність.

Когось це влаштовує цілком і повністю, інші, люблячи партнера, починають все ж потихеньку обтяжуватися одноманітністю і прагнуть відвоювати хоча б частину втраченої особистої свободи. Ось на цьому етапі кожному з нас потрібно зорієнтуватися в ситуації і спробувати сформувати ту модель відносин, яка буде влаштовувати обох. І чим швидше і ефективніше рішення, ухвалені в цьому напрямку, тим більше шансів, що союз двох, перейшовши в нову стадію, не тільки не розвалиться, але стане ще більш міцним.

Який він – ваш партнер?

Зараз неправильно говорити, що, чоловікам особиста свобода потрібна більше, ніж жінкам. Безумовно, жінки за своєю природою більш консервативні, однак часи змінюються, і ми змінюємося разом з ними. Сучасні жінки активно роблять кар’єру, більшість мають масу інтересів за межами будинку, наприклад, ходять у походи в спортзал, на літературні вечірки або відвідують лекції з філософії.

Багато пані тільки після тридцяти замислюються про створення сім’ї і обзаведенні потомством, а деякі так звикають до вольготного холостяцького життя, що зовсім не замислюються над цим. Тому з упевненістю можна говорити про те, що потреба у свободі і самовираженні може бути більшою або меншою у будь-якої людини, незважаючи на статеву приналежність. І якщо ви любите, цінуєте свого партнера і налаштовані на довготривалі стосунки, постарайтеся насамперед розібратися, що саме йому потрібно?

Можливо, йому потрібно час від часу сходити в похід з друзями молодості або відвідати театр в компанії подруги, після чого окрилений і натхненний (а, головне, вдячний за те, що ви відпустили без істерик і концертів) він повернеться під ваше крило. Дозволяйте його волелюбній натурі час від часу такі вольності, відносини від цього стануть тільки міцнішими. Не перетворюйте відносини у в’язницю, з якої хочеться втекти в щоб те не стало. 

А що якщо зраджує?

Ревнощі – дуже руйнують відносини почуття. Вона принижує обох: і того, хто ревнує, і того, кого ревнують. При цьому всім нам треба розуміти: потреба у свободі і так звана полігамність – речі різні і змішувати одне з іншим не варто. Ми зараз говоримо про свободу особистості, а не про розбещеність.

Постарайтеся зрозуміти, чого хоче ваш партнер: випити пиво з друзями в п’ятницю ввечері і подивитися футбол або заграє з усіма вашими подругами з далекосяжними намірами? У першому випадку він не робить нічого злочинного (звичайно, якщо не проводить час таким чином кожен день), а в другому чесно запитайте себе – чи потрібен вам цей Казанова? Крім вас розібратися в цьому не під силу нікому – відносини всіх людей унікальні, тому узагальнені поради будуть звучати вкрай нерозумно.

Знайдіть себе

Якщо ваш партнер – волелюбна особистість, то він ще більше стане вас любити, а, головне, поважати, якщо ви не будете безоглядно розчинятися в ньому солоною сльозою, а залишите за собою особистий простір, куди йому – ні ногою. Причому, в буквальному сенсі. Деякі, наприклад, раз на тиждень відвідують сауну з подругами, інші ходять на аеробіку. У чоловіків також можуть бути свої, тільки їм притаманні інтереси. Знайшовши такий, постарайтеся, приурочити свій захід до походу чоловіка на рибалку – так ви з цікавістю проведете час, а не будете сидіти вдома і свердлити поглядом годинник і телефон.

Всьому потрібна міра

Ось з цим, звичайно, непросто. Тримайте ніс за вітром і якщо помічаєте, що партнер захоплюється, акуратно, коректно, але при цьому наполегливо попросіть про це поговорити. Як знати, може він загрався, а, може, ваші відносини справді вичерпали свій ресурс. При з’ясуванні відносин намагайтеся бути об’єктивними, не підвищуйте голос і тим більше не влаштовуйте істерик. Така модель поведінки швидко виведе свободолюбного з себе, і він запросто може втекти, гордо грюкнувши дверима. А вам адже потрібно розібратися в подіях, а не заплутатися ще більше.

Повної незалежності бути не може

Коли ви прийняли рішення бути разом. При цьому кожен з вас вже якоюсь мірою відмовився від частини своїх свобод і взяв на себе відповідальність за іншу людину і якісь загальні питання, як мінімум побутові. Нормальні люди це розуміють, і не будуть звалювати всю відповідальність за спільні справи на того, хто поруч. Тому якщо ваш партнер наполягає на повній незалежності, але при цьому ігнорує будь-які ваші прохання (або свої прямі обов’язки), то виникає питання – а чи не використають вас?

Звичайно, якийсь час буде працювати формула «був би милий поруч», але, врешті-решт, такий формат відносин набридає навіть самій терплячій людині. Тому краще не доводити ситуацію до абсурду, а вирішувати проблеми відразу ж, як тільки вони намітилися.

Джерело

Все буде Україна