«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Тепер я знаю, чого не терпить міль і як її позбутися

Міль, яка заводиться у крупах, насінні, горіхах, сухофруктах та інших продуктах, це не тільки неприємне видовище, а й серйозні фінансові збитки. Проте позбутися молі досить просто. Розкажу, як.

Харчова міль більша, ніж платтяна, і крильця у неї темніші.  Якщо виявили метеликів, то і гусениці є. Залишилося лише їх виявити.

Ретельно огляньте всі пакети і ємності з крупами, внутрішні кути шухляд. Також міль любить селитися в сухофруктах, сухому кормі для тварин, горіхах, борошні, спеціях, печиві і цукерках. Шукайте кокони і павутину, плести яку моль любить на кришках банок і швах пакетів з продуктами.

Виявивши «вогнища зараження», викидайте продукти, не роздумуючи. Шкода, звичайно, але нічого вже не поробиш…

Ретельно вимийте шафки з оцтом, борною кислотою, лимонним соком або просто мильним розчином. Щілини обробіть пензликом, змоченим в оцті. Через 30 хвилин змийте все звичайною водою і витріть рушником насухо.

Також можна розкласти на поличках надрізані зубчики часнику або палички кориці.

Відлякати шкідників допоможуть також мішечки з м’ятою, мелісою, розмарином, лавандою, полином, лавровим листом.

І все-таки, найкращий спосіб усунути проблему — профілактика. Тому, щоб захистити себе від ненажерливих квартирантів, скористайся нашими рекомендаціями.

Профілактика харчової молі

Борошно, крупи та інші сипучі продукти краще не купувати про запас. Розраховуйте, щоб з’їсти їх за 3-4 тижні, а потім купуйте нові.
Всі закуплені продукти зберігайте у скляних, щільно закритих ємностях. Якщо паразит і був принесений з магазину в пакеті, то через скло виявити шпигуна буде набагато легше. Тим більше, що вміст однієї банки викинути простіше, ніж всю шафу.
Міль не витримує високих температур, тому якщо була необхідність закупити крупу у великій кількості, висипте її на деко і потримайте в розігрітій духовці.
Також міль боїться і низьких температур: куплений пакет з крупою або борошном помісти на ніч в морозилку. Пише - simya.com.ua

Все буде Україна