«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Три гірких істини про кохання

Отже:

1. Любов – це незавжди сумісність.

Той факт, що ви в когось закохалися, не означає, що ваш партнер буде ідеальним. Любов – емоції, а сумісність – логіка. І, на жаль, вони не завжди трансформуються один в одного. Можна закохатися в людину, яка ставиться до вас погано, змушує вас думати про себе гірше, ніж ви є насправді, не поважає вас так, як поважаєте її ви, або у цієї людини настільки неуспішне життя, що вона злегкістю потяне вас вниз.

Можна закохатися в людину з життєвими цілями та амбіціями, які суперечитимуть вашим, або в ту, чиї філософські переконання та світогляд вступають в конфлікт з вашим почуттям реальності. Можна закохатися в людину, яка буде витягувати з вас життєві сили, позбавляючи відчуття щастя. Хоч це і звучить досить парадоксально, але факт залишається фактом.

Коли я проаналізував усі катастрофічні стосунки, про які мені писали у листах, то зрозумів, що всі вони базувались на емоціях. Усі ці пари відчули горезвісну «іскру», від якої у них зносило дах. І плювати на те, що з самого початку Він був християнином- алкоголіком, а Вона була наркоманкою та бісексуальною-некрофілкою. Їм все одно здавалося, що Це – правильно.

А коли через півроку Вона почила викидати його лайно на газон, то Він почав молитися Ісусові по 12 разів на день, щоб врятувати її. А потім вони почали ще й дивуватися: «Чому все пішло шкереберть?» Насправді, все пішло не так ще до того, як усе почалося. Коли ви зустрічаєтеся і шукаєте партнера, ви повинні керуватися не тільки вашим серцем, а й розумом.

Так, ви хочете знайти того, хто змусить ваше серце забитися сильніше, а метеликів – заспівати. Але водночас вам потрібно і оцінювати людину: як вона ставиться до оточуючих; які в неї амбіції та світогляд. Адже якщо ви закохаєтеся в людину, яка вам не підходить … то як сказав інструктор по лижах з мультсеріалу South Park: “У вас настануть погані часи”.

2. Любов не вирішує проблем у стосунках.

Ми з моєю першою дівчиною були шалено закохані один в одного. Ми жили в різних містах, у нас не було грошей, щоб побачитися, наші сім’ї ненавиділи один одного і ми пройшли через щотижневі напади безглуздих драм і сварок.

І кожен раз, коли ми зустрічалися з труднощами, ми бігли один до одного, щоб нагадати собі, що у нас зірвало дах, і що жодна з дрібниць не має значення, тому що ми нааастільки закохані і, напевно, знайдемо спосіб усе пережити, потрібно просто трішки почекати. Наша любов змушувала нас відчувати, що ми можемо подолати все, хоча насправді нічого не змінювалося.

Але, як ви вже напевно зрозуміли, жодна з проблем не вирішувалася. Сварки повторювалися. Аргументи ставали жорсткішими. Наша нездатність бачити реальність висіла на наших шиях, як ярмо. У результаті ми дійшли до того, що навіть не змогли нормально поспілкуватися.

Ми годинами висіли на телефоні і ні про що не говорили. Зараз, озираючись назад, я розумію, що майбутнього у нас не було. Але, тим не менш, це тривало три бісових роки! Зрештою, любов перемагає все, правда? Не дивно, що ці стосунки як загорілися, так і потухли, як дирижабль Гінденбург, охоплений полум’ям. Розрив був жахливий.

А я виніс з цих взаємин великий урок: поки любов змушує вас думати про ваші життєві проблеми краще, ніж вони є насправді, вона не вирішує жодну з них. Ці “американські гірки” можуть збити з пантелику ваші емоції, бо кожна підкорена висота здається все більш вражаючою, але поки під вашими ногами не з’явиться твердий стабільний грунт, приплив емоцій буде зносити вам дах.

3. Любов не завжди варто того, щоб жертвувати собою

Одна з важливих характеристик любові до когось – ваша здатність думати про цю людину та її потреби більше, ніж про себе.

Існує питання, яке люди задають собі рідко в стосунках: «Чим ви жертвуєте заради іншого? І чи ця людина варта вашого часу та сил?» У взаєминах між чоловіком та жінкою – це нормально жертвувати своїми бажаннями, своїми потребами і своїм часом один заради одного.

Я б сказав, що це адекватна і здорова поведінку, яка робить стосунки по-справжньому класними. Але коли справа доходить до відсутності поваги, приниження власної гідності, погіршення фізичного стану, відсутність амбіцій і життєвої мети тільки заради того, щоб бути з кимось, то любов стає проблематичною. Любовні взаємини – це доповнення нашої індивідуальності, а не пряма загроза їй або, що ще гірше, заміна.

Якщо ми опиняємося в ситуації, коли нам доводиться терпіти образливу поведінку та неповагу, то насправді ми робимо наступне: ми дозволяємо нашій любові цілковито проковтнути нас і звести нас нанівець. А якщо ще й вчасно не проявити обережність, то ви ризикуєте залишитися лише оболонкою від тієї людини, якою ви були..

Підсумовуючи додам…

Запам’ятайте наступне: Єдиний спосіб отримати цілковите задоволення від любові – це знайти в житті щось більш важливе, ніж любов. Ви можете любити неодну людину напротязі всього свого життя. Ви можете любити як хороших, так і поганих людей. Ви можете заводити як легковажні стосунки, так і серйозні. Ви можете любити як молодими, так і старими…

Любов – це не унікальність і не рідкість. Любов – це не дефіцитний товар, на відміну від вашої самоповаги, вашого почуття власної гідності, вашої здатності довіряти. Ви можете не раз за своє життя бути закоханим, але варто вам втратити самоповагу, почуття власної гідності або здатність довіряти, ви втратите себе.

А повернути собі себе набагато складніше, ніж поринути у нові стосунки! Любов – це найнеймовірніший досвід, який може запропонувати нам життя. Але, як і будь-який досвід, вона може бути як позитивною, так і негативною. Любов не повинна визначати вас, вашу ідентичність і життєву мету. Ми не можемо дозволити їй погубити нас.

Ми не можемо пожертвувати заради неї нашою особистістю та самооцінкою. Адже коли ми це зробимо, ми втратимо любов до себе, а в житті нам потрібно набагато більше, ніж одна лише любов. Любов – це найпрекрасніше почуття, яке може пережити людина, але цього одного кохання недостатньо…

Джерело

Все буде Україна