«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Цікаві тези лікаря-oнкoлога Пауло Убіратанa

Є в Бразилії лікар-онколог Пауло Убіратан.

За своїми висловлюваннями для мене він швидше, не настільки лікар, скільки мудрець.

Ось його незвичайні й дуже мудрі тези.

– Чи варто обмежити споживання алкоголю?

Взагалі так. Але пам’ятайте, що будь-яке вино виготовляється з винограду, а пиво – зі злаків. Бренді – це дистильоване вино, що означає, що з ягід видалена рідина, завдяки чому ви отримаєте з них більшу користь, ніж навіть в сирому вигляді. Так що не обмежуйте себе надмірно.

– Як подбати про себе, якщо зі здоров’ям поки що все в порядку, але вік вже підтискає?

Моя філософія така: якщо у вас нічого не болить, нічого не робіть. Заняття спортом для любителів ніяк не впливають на здоров’я. Професійні заняття спортом наносять йому шкоду. Все, чого ви досягнете – це тільки зростання м’язів. Якби постійна ходьба була корисною, листоноші були б безсмертними. Зайці бігають і стрибають без зупинки, але живуть не більше 15 років. Черепахи не бігають і нічого не роблять, але живуть 450-500 років».

– Але кажуть, що вправи і фізична активність продовжують життя. Наприклад, допомагають серцю…

Серце запрограмовано на певну кількість скорочень. Не витрачайте їх на вправи. Його ресурс закінчиться незалежно від способу використання серцевих скорочень. Це все одно, що говорити, ніби ви можете продовжити життя свого автомобіля, ганяючи його на підвищеній швидкості. Хочете жити довше? Відправляйтеся на короткий сон після обіду.

– Чи шкодить м’ясо нашому здоров’ю?

Перш, ніж довіряти недоучкам-дієтологам, спробуйте вникнути в саму суть вашого харчування. Що їдять корови? Траву і кукурудзу. Це рослинна їжа. Їх м’ясо – результат перероблення трави і кукурудзи. Тому я вважаю, що шматок яловичини – кращий спосіб завантажити в свій організм рослинну їжу.

– Якось дивно чути все це від лікаря, який практикує…

Тут ідеально підходить цитата Хантера Томпсона: «Життя має бути подорожжю до могили не з наміром прибути в цілісності та красивому, добре збереженому тілі, а скоріше в’їхати із занесенням, в клубах диму, повністю виснаженим і зношеним, голосно проголошуючи – «Ось це поїздка!».

Джерело

Все буде Україна