«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Українцям з дітьми дадуть грошей на нянь: зявилися нові подробиці (ВІДЕО)

З 1 січня 2019 року українським сім'ям будуть частково відшкодовувати з держбюджету витрати на нянь по догляду за дитиною до 3 років. Щомісячна сума компенсації складе 1692 грн.

Як будуть працювати "муніципальні няні" і що необхідно для отримання компенсації, розповів в ефірі ObozTV начальник Головного територіального управління юстиції Києва Станіслав Куценко.

За його словами, "муніципальні" няні - це ті самі няні, яких наймають батьки за договором для нагляду за дитиною до трирічного віку.

"Сімейна пара може сама обрати няню, з якою вона хоче укласти договір. Немає нянь, які надаються міською владою, оскільки немає реєстру і списку. Ця няня може бути просто фізичною особою або фізичною особою-підприємцем - немає обмежень, яку няню батьки оберуть - головне, щоб няня дивилася за дитиною", - пояснив чиновник.

Куценко повідомив, що компенсація за няню відбуватиметься наприкінці року. Для цього до договору і декларації, які батьки повинні будуть подати в Державну фіскальну службу, необхідно додавати чеки або інші розрахункові документи, які підтверджують, що відбувалася щомісячна оплата.

Представник Мін'юсту повідомив, що 100 тис. родин в Україні можуть скористатися цією послугою, на це планується виділення 2 млрд грн із держбюджету.

"Звичайно, ми розуміємо, що на ринку зараз вартість послуг нянь вища. Але добре, що хоча б частково буде компенсація від держави... Коли подавався бюджет, Мінсоцполітики й уряд розраховували, скільки може бути на цю послугу виділено. Відповідно до цього розраховувалася компенсація", - зазначив він.

Також Куценко розвіяв низку чуток щодо "муніципальних нянь".

"Може виникнути питання - чи отримають право на няню ті, хто перебуває вдома? Отримають. Мати може перебувати вдома в декретній відпустці, але при цьому няню теж можна наймати. Наприклад, хтось у молодому віці стає мамою і розуміє, що їй потрібна допомога", - повідомив чиновник.

"Зараз чутки в інтернеті розходяться, що не буде декретних коштів, не можна буде залишатися в декреті, якщо няню наймаєш. Це все міфи, цього не буде. Планується, що навіть перебуваючи на роботі чи вдома в декретній відпустці, няню можна наймати, декретні кошти виплачуються, наприкінці року можна отримати компенсацію", - додав він.

Як повідомляв OBOZREVATEL, з 1 вересня 2018 року в Україні при виписці новонародженої дитини в пологовому будинку або за місцем проживання почали видавати одноразову допомогу "пакет малюка".

Водночас, Конституційний суд України постановив, що декретні виплати й одноразова допомога при народженні дитини не передбачені Конституцією.

Все буде Україна