«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Вам це сподобається! Стало відомо, як подорожі впливають на наш мозок

Перебуваючи в звичному середовищі, наш мозок стає ледачим, його розвиток сповільнюється. Підбадьорити його, за словами нейробіологів, допоможуть подорожі. Літо – кращий час для цього.

ФАКТ. Доктор наук і керівник інтерактивної дослідної лабораторії Нью-Йоркського університету Венді Сузукі зазначає, що подорожі позитивно впливають на наш мозок і його розвиток. Через зміну обстановки йому доводиться працювати активніше, пристосовуватися до нової інформації та подразників.

СТРУС. Щодня перебуваючи в одноманітних умовах, мозок перестає активно працювати, виконуючи половину функцій в автоматичному режимі. Як відомо, при контакті з навколишнім середовищем він створює нейронні зв’язки. Ці зв’язки роблять нас такими, якими ми є, оскільки мозок кожної людини налаштований на індивідуальний досвід. А кожен новий досвід фізично змінює мозок. Саме тому, щоб мозок почав працювати активніше – йому необхідний певний струс, зміна декорацій. Відмінним варіантом для цього є подорожі.

ВІДПОЧИНОК І ПРОДУКТИВНІСТЬ. Складно повірити, але подорожі здатні істотно підвищити нашу продуктивність. Поїздки, особливо в нові незвідані місця, змушують «шестерні обертатися». Відзначимо, що «перезавантажити систему» ​​можна навіть за допомогою короткочасної поїздки. Наприклад, на вихідні. Змінивши обстановку, людина відразу помічає якусь жвавість розуму, значно підвищується кмітливість і концентрація уваги.

ЇЖ! Примітно, що позитивний вплив на мозок здатна надавати навіть нова їжа, яку ми пробуємо в подорожах. Нові запахи, смаки і відчуття змушують активніше працювати ті ділянки мозку, які відповідають за новий досвід.

СТИЛЬ ЖИТТЯ. Дослідники відзначають, що короткочасних поїздок недостатньо для довготривалого ефекту. Якщо ви хочете максимально «прокачати» свій мозок, то вам необхідно регулярно наповнювати своє життя новим досвідом, що дозволяє досягти інтелектуальної, психічної та емоційної гнучкості. Один з експериментів показав, що тварини, поміщені в збагачене середовище, розвивалися швидше, ефективніше вчилися і краще справлялися зі стресом. Учені підкреслюють, що з людським мозком все працює за такою ж системою.

Джерело

Все буде Україна