«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Вчені назвали 12 дивних, але правдивих ознак, які показують, що ви – розумна людина

Поки одні вчені сперечаються, який із показників важливіший – коефіцієнт інтелекту (IQ) чи емоційний інтелект (EQ), інші різносторонньо вивчають людей, щоб зрозуміти, що саме в їх зовнішності та поведінці може впливати на інтелектуальні здібності. І роблять дуже несподівані висновки. Виявляється, про ваш розум можуть говорити ваш зріст, вага, довжина пальців і навіть колір очей.

Тутка зібрав 12 ознак обдарованих людей і пропонує знайти в цьому переліку себе. Раптом всередині вашої скромної особистості спить великий геній? Якщо це все не про вас, не хвилюйтеся: з будь-якого правила обов’язково повинні бути винятки. Можливо, це саме ви.

1. Ви віддаєте перевагу самотності перед галасливою компанією

Розумним людям не обов’язково потрібна велика компанія друзів, щоб добре проводити час. Дослідження Нормана Лі і Сатоші Каназави «How intelligence, population density, and friendship affect modern happiness» («Як інтелект, щільність населення і дружба впливають на щастя в сучасному світі») довело, що таким людям комфортно і цікаво перебувати на самоті, а необхідність постійно з кимось спілкуватися швидше стомлює, ніж приносить задоволення. Ще розумні люди можуть розмовляти вголос з самими собою і цей фактор теж свідчить про високий інтелект, а ніяк не про божевілля.

2. Ви навчилися читати в ранньому віці

Річ не в тому, що тільки розумні діти можуть навчитися читати в ранньому віці. Навпаки, британські вчені Стюарт Дж. Річі, Тімоті К. Бейтс і Роберт Пломін вважають, що саме читання робить таких дітей розумнішими. Все очевидно: якщо ви якнайшвидше вивчили букви і якомога більше книг прочитали, тим ширший ваш кругозір. Зрозуміло, це стосується тих, чиє коло читання різноманітне і не обмежується одним жанром або автором.

3. Ви старша дитина в сім’ї

Вчені з Единбурзького університету довели, що старші діти майже завжди мають невелику, але статистично значущу перевагу IQ: він у них вищий в середньому на 3 пункти. З’ясувалося, що ця відмінність пов’язана не з біологічними або генетичними факторами, а з психологічною взаємодією батьків і дітей. Варто все ж зазначити, що Дмитро Менделєєв був останньою, 17-ою дитиною в сім’ї, але це не завадило йому створити періодичну систему хімічних елементів і увійти до світової історії.

4. Ваш зріст вищий за середній

Прінстонське дослідження Енн Кейс і Крістіни Пакстон довело, що більш високі діти часто набирають більше балів в тестах на коефіцієнт інтелекту, а в дорослому житті – заробляють більше грошей. Один із прикладів – Стів Джобс, зріст якого був 188 см. Проявляється це вже в найбільш ранньому дитинстві: 3-річні діти, які швидко підросли, зазвичай краще справляються з різними тестами, ніж їх однолітки з меншим зростом.

5. Ви відвідували музичну школу

Дослідження Гленна Шелленберга продемонструвало, що у дітей, які протягом 9 місяців грали на клавішних інструментах або брали уроки з вокалу, був вищий показник IQ в порівнянні з дітьми, які відвідували театральний гурток чи тими, хто взагалі нікуди не ходив. А в 2013 році Шелленберг висунув припущення, що, можливо, якраз підвищений інтелект дітей привів до того, що вони зайнялися музикою.

6. Ви не страждаєте ожирінням

Дослідження 2006 року було нещадне до тих, чий індекс маси тіла (ІМТ) був вищий, ніж середній: воно довело, що у більш худих людей рівень інтелекту вищий. Французькі вчені під керівництвом Максима Курно спостерігали за 2 200 респондентами протягом 5 років і прийшли до висновку, що тонка талія безпосередньо пов’язана з високим рівнем інтелекту. Найімовірніше причина в тому, що високий IQ дозволяє заробляти більше і ретельно стежити за своїм здоров’ям і вагою.

7. Але при цьому ви не любите займатися спортом

В ході експерименту американські вчені Тодд Макелрой і Девід Л. Дікінсон з’ясували, що люди, які люблять інтелектуальну працю менш рухливі і навпаки: ті, у яких низька потреба до пізнання – більш активні фізично. Обдаровані люди полюбляють заняття, що вимагають посидючості і постійної розумової напруги, наприклад, гру в шахи. Беручи до уваги попередній пункт, ми отримуємо замкнене коло: малоактивний спосіб життя призводить до зайвої ваги, а остання в свою чергу негативно позначається на IQ. Варто визнати: у всьому потрібен баланс.

8. У вас блакитні очі

Джоанна Роу, почесний професор Луїсвіллського університету в Кентуккі, за допомогою дослідження визначила, що люди зі світлим кольором очей розумніші за темнооких і у багатьох геніальних людей, наприклад Стівена Гокінга, були саме блакитні очі. Власникам карих очей не варто хвилюватися: у них є інші сильні сторони. Люди зі світлими очима краще справляються з ситуаціями, коли потрібно зупинитися і подумати, щось проаналізувати і особливо не реагувати на зовнішні умови. Темноокі люди, навпаки, краще справляються з ситуаціями, коли потрібні швидкість і здатність швидко реагувати.

9. Ви дуже сприйнятливі до звуків

Скрипуча підлога, хрускіт чіпсів і навіть гучне дихання – найбільш звичайні щоденні шуми можуть бути факторами, що відволікають, для людей з високим IQ. Вчені з університету Гельсінкі провели дослідження, в результаті якого знайшли міцні зв’язки між здатністю людини відшукувати оригінальні рішення проблем і неможливістю «вимкнути» сторонні звукові подразники і шуми. Існує реальний діагноз для такого стану – мізофонія. У таких людей-мізофонів відбуваються зміни в активності мозку, коли, наприклад, ви хрумкаєте сухариками поруч з ними.

10. Ваш безіменний палець довший, ніж вказівний

Норвезький медик Карл Пінска розповів про спосіб визначення нахилів людини в залежності від співвідношення довжини пальців. За спостереженням, чим довшим є безіменний палець, тим кращі у його володаря результати в тестах з математики та просторового мислення, але при цьому гірші у вербальних завданнях. Дослідник Джон Коутс з Кембриджського університету з’ясував, що успіхи людини у фінансовому бізнесі можна передбачити за довжиною пальців на її руці. Виявилося, найбільші гроші заробляють ті, чий безіменний палець довший за вказівний.

11. Ви часто хвилюєтесь і схильні до паніки

Психологи Цачі Ейн-Дор та Оргад Тал з Міждисциплінарного центру в Герцлії (Ізраїль) провели дослідження, в ході якого довели, що розумні люди схильні до песимізму і часом придумують в своїй голові різні неприємні ситуації, які з ними можуть відбутися. Вони стверджують, що інтелектуали звикли більш повно аналізувати події минулого і відповідно звертати більше уваги на деталі, які формують майбутнє.

Таким чином, ми отримуємо палицю з двома кінцями: з одного боку, розумники краще підготовлені до можливих труднощів, з іншого – змушені жити в стані постійного стресу. Пам’ятаєте розумну Ельзу з казки Ганса Крістіана Андерсена? Непросто їй приходилося з таким розумом.

12. Ви нецензурно висловлюєтеся?

Як не дивно, але використання лайливих слів вказує на високий інтелект. Вірогідно, що розумні люди засвоїли максимум лексики (і поганої в тому числі), тому майстерно оперують словами з оптимальним змістом й інтенсивністю.

До недавнього часу вважалося, ніби нецензурні слова дозволяють собі малоосвічені верстви населення, так як їм просто не вистачає словникового запасу. Але дослідження психологів з Маріст-коледжу під керівництвом Тімоті і Крістін Джей показало зворотне: чим освіченішою є людина, тим частіше вона може сказати «цікаве слівце».

Джерело:ТУТКА

Все буде Україна