«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Висновки вчених: смажені страви - смертельно небезпечні

Всього одна порція страви збільшує ризик передчасної смерті до 13%.

Фахівці Університету штату Айова (США) назвали продукти, здатні скоротити життя. Найбільш шкідливими виявились смажені страви, інформує Ukr.Media.

Вчені провели масштабний експеримент з участю 100 тисяч жінок у віці від 50 до 79 років. За їх здоров'ям спостерігали понад 18 років, повідомляє науковий журнал The BMJ.

Протягом цього часу експерти оцінювали вплив на здоров'я людини 122 продуктів з урахуванням порцій і частоти вживання їжі. Виявилося, що любителі смаженого на 8% частіше потрапляли в групу ризику хвороб серця, ніж ті, хто не вживав продукти в такому вигляді.

Перше місце в антирейтингу посіла курка. Всього одна порція цієї страви збільшує ризик передчасної смерті на 13%. Не варто розслаблятися і тим, хто часто їсти смажену рибу або інші морепродукти. Вони наближають летальний результат на 7%. Вчені були здивовані такими висновками, адже в сирому вигляді морепродукти збагачені корисними речовинами.

Фахівці пояснили, що головна шкода смажених продуктів полягає в самому процесі їх приготування. Так, наприклад, при використанні оливкової олії негативний ефект для здоров'я знижується.

Все буде Україна