Вживання цих видів риби небезпечне для вашого здоровя
Сьогодні моря настільки забруднені, що певні види риби, вбираючи ці забруднення, стають небезпечними для здоров’я людини. В деякій рибі знаходять метали, промислові хімікати, пестициди і паразити, які можуть завдати серйозної шкоди здоров’ю. Крім того, небезпечно купувати і хорошу рибу, яка неправильно зберігалася. Однак деякі види риб краще взагалі занести в чорний список і ніколи не купувати.
Сібас. Морський окунь, або сібас – особливо чилійський – це найчастіше незаконно добута риба, яка не пройшла належного санітарного контролю. При тому, що це головний ресторанний хіт – не варто цілком довіряти його якості.
Тунець. Нещодавно проведений аналіз показав, що з усіх видів риби саме тунець характеризується найбільшими відкладеннями ртуті. До того ж популяція тунця, наприклад, а Атлантичному океані, перебуває вже на межі зникнення. І якщо не зупинити його надмірне споживання, скоро у нас не буде ніякого тунця – ні ртутного, ні чистого.
Акула. М’ясо акули – делікатес для наших широт. І це, схоже, на краще. Через своєрідний раціон цієї риби і через те, що вона є найбільш агресивним хижаком, що поїдає все на своєму шляху, вона може бути носієм великих доз ртуті. Ртуть накопичується в м’ясі, не завдаючи шкоди самій акулі, а ось людині, що вживає її в їжу, нашкодити цілком здатна.
Камчатський краб. Через своєрідне харчування цієї тварини його м’ясо може бути заражене небезпечними для людини бактеріями, які викликають втрату зору і слуху. Також в краба можуть накопичуватися токсини, які викликають отруєння. Останнім часом через не надто жорсткий контроль виробництва ця небезпека посилилася.
Лосось. Зростання захворювань і паразитів – це ті проблеми, з якими сьогодні стикаються лососеві ферми усюди. Через спрагу наживи власники економлять простір і розводять риб в тісноті, застосовують для очищення від паразитів антибіотики і пестициди. Крім того, з 2015 року в продаж надходить генетично модифікований лосось, про що, найчастіше, не роблять відповідних позначень на упаковці.
Камбала. Популяція атлантичної камбали знаходиться зараз в такому жалюгідному стані, що становить лише 1% від тієї кількості риби, якого було б достатньо для сталого промислового рибальства. Всі особини заражені пестицидами і в силу нечисленності популяції не придатні для вживання.
Креветки. Хімічні речовини, які використовують західні компанії для очищення креветок після вилову, досить шкідливі. Крім того, креветку варять прямо на риболовецьких судах і там же заморожують. Тому в розфасовці часто можна зустріти сторонні фрагменти – волосся, шматочки комах і навіть щурячі хвости.
Вугор. М’ясо, без якого не обходиться практично жодна страва азіатської кухні, виявляється, вкрай небезпечний для здоров’я. У ньому накопичуються поліхлоровані біфеніли. І якщо вас не переконує моторошне звучання цього терміна, просто знайте, що ця речовина вкрай руйнівно впливає на печінку і нирки, а також може викликати рак. ЇЇ токсичність згубна не тільки сама по собі, але і своєю здатністю накопичуватися в жировій тканині.
Тріска. Світові запаси тріски взагалі впали ще в середині 90-х. І цей факт не міг не відбитися на загальній якості цієї риби. Якщо ви бачите на полицях магазинів атлантичну тріску, знайте, це або спотворення інформації, тому що в Атлантиці вже давно криза щодо цієї риби через недбалість у веденні рибного господарства. Або ж вам пропонують один з рідкісних виловлених там примірників. Швидше за все, м’ясо риби перевантажене шкідливими речовинами.
Осетрова ікра. Чорна ікра – дороге задоволення. Тим більше прикро дізнаватися про те, що цей продукт останнім часом піддається руйнівному впливу змін навколишнього середовища. Осетрові породи риб розводяться в тісноті і забрудненості через будівництво гребель в воді. А так як ікра порівняно довго визріває до того, як її можна вилучити, всі токсини і пестициди вона дуже добре вбирає. Виходить, що дійсно корисну ікру тепер можна добути тільки браконьєрським способом. Але краще в цьому не брати участь.
Сом. Якщо сома зловив не ваш тато-рибалка в ставку на дачі, то майже напевно він буде напханий антибіотиками. Така вже специфіка вирощування цієї риби. Особливо цим грішать у В’єтнамі, де з сома виготовляється безліч напівфабрикатів. При цьому на упаковках немає позначки про те, що риба вирощена в подібних умовах, і вплив антибіотиків на ваш організм після вживання такого продукту буде сюрпризом.
Магазинні суші. Пам’ятайте, що магазинні суші можуть бути небезпечні для здоров’я. Якщо в ресторані ви можете відразу поскаржитися на неякісний продукт, то в магазині це зробити складніше, тому саме для такого виду продажів часто використовують не дуже якісну рибу. Крім того, рибу для таких суші обробляють різними хімічними речовинами, щоб продовжити їх термін зберігання і надати більш привабливий вигляд. Наприклад, тунець, оброблений монооксидом вуглецю, знаходить апетитний червоний колір і зберігатися буде довше. Пам’ятайте, що занадто яскравий червоний колір риби – заслуга шкідливої хімії.
Тиляпія. Рівень шкідливих жирів в цій рибі майже настільки високий, як у свинячому салі. Надмірно вживаючи тиляпію можна підвищити рівень холестерину, а також заробити алергію.
Пангасіус. Переважна більшість пангасіуса, який продається на прилавках наших магазинів, вирощується в одній з найбрудніших річок світу – Меконгу.
Масляна риба. Ця риба містить гемпілотоксин – речовину, яка не засвоюється організмом, приводячи до розладів. Щоб цього уникнути, рибу рекомендується смажити або запікати на грилі.