«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Звіробій проганяє страх, сум і депресію! Ось як його приймати

Звіробій – відома лікарська рослина, – пише Bucataria Noastra.

Його наші предки вважали ліками від усіх недуг. Звіробій – відмінний антидепресант, він швидко позбавляє від поганого настрою і сумних думок. Вчені вважають, що при легкій депресії звіробій нічим не поступається стандартним антидепресантам. Виявляється, що звіробій стимулює вироблення гормону щастя (серотоніну) в організмі!

Він діє повільно, зате не має практично ніяких побічних ефектів, в порівнянні з популярними ліками-антидепресантами.

Для лікування депресії використовують настій, відвар, чай на основі звіробою. Добова доза настою не повинна складати більше 300 мл. Приймати лікування на основі звіробою потрібно курсами, тобто пити відвар або чай 2-3 тижні, потім робити тижневу перерву, потім знову продовжувати лікування.

Для приготування чаю 2 ч. Л. звіробою залийте 200 мл окропу, нехай настоїться 10-15 хвилин. Пийте чай свіжозавареним ввечері і вранці протягом 2-3 місяців. Перше поліпшення настане через місяць.

Для відвару з звіробою 2 ст. л. звіробою залийте 300 мл води. Нагрівайте суміш на водяній бані протягом 25 хвилин, трохи остудіть її і додайте до неї кип’яченої води, щоб відновити обсяг. Приймайте відвар після їди по 1/3 частини склянки тричі на день протягом 3 місяців.

Для приготування настою 10 г висушеної сировини залийте 250 мл окропу. Нехай суміш настоїться протягом 30 хвилин. Приймайте настій по 1 ст. ложці до шести разів на день строго після прийому їжі.

Ось в яких ще випадках слід вживати звіробій:

1) При метеозалежності, перед початком місячних або під час клімаксу – щоб нормалізувати вегетативні коливання.

2) При неуважності – щоб зосередитися і сконцентрувати увагу (до звіробою додайте листя меліси).

3) При проблемах зі шлунком – щоб відновити роботу шлунково-кишкового тракту і підвищити захисні функції організму. У такому випадку на два тижні відмовтеся від звичайного чаю, замініть його на відвар із звіробою. На склянку окропу достатньо двох чайних ложок сировини звіробою, випивайте такого чаю по три-чотири чашки на день.

4) При ревматизмі використовуйте розтирання звіробійним маслом. Для його приготування змішайте 25 грам свіжих квіток трави з 500 грамами оливкової олії. Отриману суміш залийте в скляну ємність і настоюйте відкритим в теплому місці протягом 3-5 днів. Потім виставте суміш на сонце, поки її колір не стане яскраво-червоним.

Через тиждень злийте воду, яка залишилася, а масло перелийте в закриту ємкість. Це ж масло можна застосовуйте для швидкого загоєння ран, при оперізуючому лишаю і крововиливах, а також для полегшення болю при вивихах і розтягненні сухожиль.

5) Для профілактики і лікування стоматитів і гінгівітів використовуйте настоянку звіробою. Для її приготування знадобиться 10 грам сушеної трави і 50 грам 70% -го спирту. Налягайте на суміш протягом 10 днів. Змащуйте нею ясна.

6) Для лікування геморою використовуйте ванночки із звіробою або підсмажене на сухій сковороді насіння рослини, змішане з оливковою олією. Щоб приготувати таку ванночку, відваріть 1 столову ложку насіння в 500 мл води протягом 5 хвилин.

7) При хворобах нирок, сечового міхура і нічному нетриманні сечі випивайте півсклянки настою трави звіробою за пів години до їжі. Для приготування відвару залийте 1 столову ложку трави 200 мл окропу і нагрівайте на водяній бані.

8) Для боротьби з герпесом та грипом ідеально підходить лляне масло, збагачене звіробоєм. Справа в тому, що під час взаємодії звіробою з маслом виділяється гиперицин, який і дозволяє впоратися з цими проблемами.

9) Для очищення шкіри від вугрів і прищів використовуйте спиртову настойку звіробою або його відвар. Протирайте обличчя вранці і ввечері.

10) При облисінні теж корисно вживати звіробій – у вигляді чаю та настойки.

11) При бородавках, при опіках другого і третього ступеня використовують сік звіробою. При раку шкіри і трофічних виразках рекомендується якомога частіше прикладати до уражених ділянок ватні тампони зі звіробійним маслом.

12) При пухлинних утвореннях в молочних залозах у жінок можуть допомогти примочки із спиртової настойки звіробою, які потрібно робити три рази на день.

13) Для боротьби з алкоголізмом і тютюнопалінням. У першому випадку 2 ст. ложки звіробою пропарьте на водяній бані протягом 30 хвилин, приймайте їх перед їжею.

Для курців приготуйте спиртову настойку: залийте вісім столових ложок сировини 500 мл спирту. Нехай ця суміш настоїться протягом 10 днів. Настоянку слід приймати по 40-50 крапель на день після їди, додаючи її в чай.

Не слід вважати звіробій нешкідливим засобом лише тому, що він має натуральне походження. Не використовуйте рослинні засоби для лікування глибокої депресії.

Якщо симптоми по-справжньому важкі, а тим більше, якщо у вас з’являються думки про самогубство – терміново зверніться до лікаря.

Що ви знаєте про лікувальні властивості звіробою? Ви вже мали можливість їх оцінити?

Джерело

Все буде Україна