«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

10 рецептів з полуниці: компоти, повидло, джем. Господині на замітку

Починається літо й наступає час, коли з’являється смачна ягода – полуниця. Розповімо вам, як можна приготувати з полуниці безліч страв, які довго будуть радувати своїм ароматом та смаком. Готують зазвичай джеми, варення, компоти, повидло, желе, заморожують ягоду.

Варення. Для приготування на кг полуниці необхідно – 1200 гр. цукру та 2 грами лимонної кислоти. Ягоди помити, прибрати плодоніжки. Просипати пошарово разом з цукром та залишити постояти на деякий час. Поставте каструлю з ягодами на тихий вогонь, почекайте поки суміш закипить. Перемішуйте, поки цукор не розчиниться. Після зніміть з плити та залишіть постояти протягом 25 хв. Потім повторити цей процес ще двічі. Після останнього разу зваріть варення до повного приготування. В кінці приготування додайте лимонну кислоту. Готове, охолоджене варення розкладіть у стерилізовані банки та закатайте під кришки.

Компот. Для приготування 1 л компоту – 500 мл води, 750 гр. цукру. Ягоди промийте, приберіть плодоніжки. Покладіть ягоди в каструлю та залийте гарячим сиропом. Сироп не повинен кипіти. Залишіть сироп з ягодами постояти 5 годин. Після воду злийте. Ягоди розкладіть по 0,5 л стерилізованим банкам. Залийте ягоди сиропом та поставте у гарячу воду на 15 хвилин. Після закатайте банки кришками.

Компот без води. Використовуйте на кг полуниці – 250 грамів цукру. Ягоди покладіть в каструлю, додайте цукор. Залишіть постояти 10 годин. Після розкладіть ягоди у стерилізовані банки. Простерилізуйте їх протягом 10 хвилин та закатайте кришками.

Джем. Використовуйте на кг полуниці – 1 кг цукру, 1 склянка яблучного соку. Вимиті, очищені ягоди залийте соком та варіть до повного приготування. Не забувайте перемішувати та знімати піну. Проваріть джем після кипіння – пів години. Готовий джем розкладіть у стерилізовані банки та закатайте кришками. Якщо джем рідкий – простерилізуйте його у банках – 15 хвилин.

Повидло. Використовуйте на кг полуниці – 750 грамів цукру. Очищені ягоди перетріть через сито. Покладіть все в каструлю та проваріть пів години. Після додайте цукор та варіть протягом 25 хвилин. Тепле повидло розкладіть у стерилізовані банки та простерилізуйте пів години. Після закатайте кришками.

Повидло – желе. На кг полуничного пюре – 500 мл пюре зі смородини або яблук та 1 кг цукру. Варіть в каструлі ці два пюре, поки воно не загусне. Після розкладіть у банки та закатайте кришками.

Ягоди у власному соку. На 0,5 л банку – 200 гр. цукру. Чисті ягоди щільно розкладіть у банки пошарово, разом з цукром. Ягоди повинні трохи виступати із країв. Залишіть банки постояти. Коли ягоди осядуть, накрийте банки кришками та простерилізуйте їх 10 хвилин. Після закатайте кришки. Зберігати ягоди у темному місці.

Ягоди для морозива. Перетріть чисті ягоди через сито. Розкладіть у пластмасові пляшки. Залишіть кілька см не повними. Закрийте пляшки та занурте їх в окріп. Перев’яжіть кришки тугою гумкою. Простерилізуйте пляшки протягом 15 хвилин та залишіть їх остигати у цій же воді.

Натуральні ягоди. Чисті ягоди складіть у сухі банки. Залийте кип’яченою водою. Накрийте прокип’яченими кришками. Поставте банки у каструлю з теплою водою. Простерилізуйте банки 1,5 л – 10 хвилин, 1 л – 15 хвилин. Закатайте банки та остудіть.

Ягоди, як з грядки. Розраховано на 3 л банку – 0,5 десертної ложки – лимонної кислоти або аспірин – 3 таблетки. Чисті ягоди складіть у сухі банки. Додайте аспірин та залийте холодною водою. Закатайте кришками. Переверніть банки та залишіть постояти – 60 хвилин. Ягоди повинні розміщуватися в банці не щільно. Все готово, перед вживанням додайте цукор. Зберігати таку полуницю необхідно в холодному місці.

Все буде Україна