Два кращих рецепта наливки з черешні
Для приготування черешневої наливки нам знадобляться:
1 кг ягід чорної черешні;
1 л спирту або 2 л горілки;
400 г води;
0,5 кг цукру.
Це інгредієнти для першого рецепту, у другому варіанті ми обійдемося без горілки, інші складові залишаться колишніми, зміниться тільки їх концентрація. Сама технологія багато в чому схожа з приготуванням вишневої наливки, рецепт якої ми публікували в одному з попередніх матеріалів. Багато-хто рекомендує робити черешневу наливку з цілих ягід, не видаляючи кісточки, але я так робити не раджу, оскільки в кісточках багато дубильних речовин, які надають напою гіркуватий смак і роблять його небезпечним для здоров'я.
Домашня наливка з черешні з горілкою
1. Стиглі ягоди очистити від плодоніжок, промити, висушити і очистити від кісточок, намагаючись не проливати сік.
2. М'якоть засипати в бутель. В окремій ємності змішати горілку (спирт) і охолоджену кип'ячену воду.
3. Залити черешні розведеним спиртним, щільно закупорити пляшку і поставити в темне місце на 10 днів.
4. Процідити черешні через марлю в іншу посудину. Ягоди засипати цукром і кілька разів струсити бутель для ретельного перемішування. Отриману рідину зберігати окремо, це перша частина нашої наливки.
5. Бутель зав'язати марлею і поставити на тиждень в тепле місце.
6. Процідити ягоди через марлю, в отриманий сік додати першу алкогольну суміш. Після ретельного перемішування напій повинен настоюватися протягом доби.
7. На останньому етапі черешневу наливку розливають у пляшки і щільно закупорюють. У такому вигляді вона має настоюватися не менше 4-х місяців.
Як бачите, технологія нескладна, витративши трохи часу, ви отримаєте відмінний домашній спиртний напій. Тепер перейдемо до його другого варіанту.
Наливка з черешні без горілки
Для її приготування ми будемо використовувати 2 кг стиглих черешень, 800 г цукру і 250 мл води.
1. Ягоди ретельно миють і видаляють з них кісточки.
2. На дно трилітрової банки засипати 150-200 г цукру, далі по черзі додавати шар вишень і шар цукру, потім залити воду.
3. На банку надіти медичну рукавичку з проробленою в одному з пальців дірочкою. Щоб рукавичка надійно трималася, її слід закріпити на шийці шнуром або гумкою.
4. Поставити банку з ягодами в тепле сонячне місце. Коли почнеться бродіння, рукавичка підніметься, після його закінчення - опуститися назад.
5. По завершенні бродіння наливку зливають за допомогою марлі або спеціальної кришки з дірочками, можна комбінувати ці два методи.
6. Далі напій повинен відстоятися ще два дні. Після цього його слід ще раз відфільтрувати і розлити в пляшки. Вибір конкретного рецепту домашньої черешневої наливки непринциповий, за смаком ці два напої практично ідентичні, правда, перший трохи міцніше.