«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Як моя бабуся готує котлети. Смачнішого рецепту не знайти!

Що може бути смачніше соковитих домашніх котлет ?! Жоден ресторанний варіант не зрівняється з котлетками, які приготовані вдома, з любов’ю! Звичайно, всі готують по-різному, і результат сильно відрізняється – у когось занадто жирні або, навпаки, сухі, у інших якийсь неприємний присмак … Найкраще робить котлети моя бабуся. Соковиті, м’якенькі, ароматні, руки так і тягнуться за добавкою.

У чому ж криється секрет по-справжньому смачних котлет? Молоко і хліб. Що за котлети без замоченного білого хліба? Бабуся завжди бере м’який батон, пухнастий за своєю структурою. Замочує його завжди бабуся за півгодини до готування.

На півкіло фаршу бабуся бере чверть батона. На чверть батона – півлітра молока, так, так саме стільки. Батон завжди плаває і не вбирає все молоко, залишок молока бабуся виливає в фарш. Фарш сам по собі вбирає рідину, а з молоком він набуває той самий смак. Сучасні вчені і кухаря науковим шляхом вивчили і зрозуміли, що з молоком м’ясо стає смачнішим. А бабуся знала це все життя!

М’ясо для фаршу. Зрозуміло бабуся ніколи не купувала фарш, зроблений не зрозуміло з чого. М’ясні шматочки невеликого розміру на ринку м’ясники продають досить дешево. Бабуся каже, що краще обрізки свинини і яловичини, ніж перекручені яловичі копита і свинячі п’ятки!

Сало має бути обов’язково. Так званий «гуляш», м’ясні обрізки бабуся завжди перемішувала з салом. Не дороге сало підійде. Бабуся каже, гарне сало для засолювання, а тонке на фарш! Щоб сало було легко крутити на м’ясорубці, бабуся його ріже на шматочки і заморожує. Сала має бути близько третини від кількості м’яса.

Цибуля. Бабуся каже, що якщо цибулю не покласти, котлетки не будуть такими корисними і смачними. А так весь сік виходить з цибулі і робить котлети ще кориснішими і м’якішими. Жодного разу не бачила, щоб бабуся різала цибулю, вона перекручує її на м’ясорубці з м’ясом і салом.

Коли смажаться котлети, в сковорідці багато олії, навіщо? Так вони ніколи не пригорять тому, що температура розподіляється рівномірно по половині котлети і по великій кількості олії. Завжди бабуся вправно обвалює фарш в борошні і відразу кладе на гарячу сковороду.

Щоб не бруднити руки фаршем (вона ними обвалює котлети в борошні), вона використовує столову ложку. До її рук не прилипають котлети, так легше ліпити і швидкість, природно, збільшується. Ви взагалі бачили, щоб в ресторанах так працювали? Бабуся найкращий майстер!

Коли котлети підсмажилися з одного боку, вона зменшує вогонь і накриває кришкою сковороду. Під кришкою бабуся готує їх ще 10 хвилин і вимикає. І головне, під цією кришкою вони довго залишаються гарячими. Бабуся мудра!

Важливо не тільки, як ти приготуєш, але і як подаси. Поки бабуся всіх онуків і гостей збере, скільки часу пройде? Всім поговорити треба, справи у них важливі, а бабуся про всі піклується. У бабусі все заздалегідь продумано, тому що бабуся краща за всіх!

За матеріалами

Все буде Україна