«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Як приготувати хрумку квашену капусту. Цей рецепт дістався мені від бабусі. Обовязково збережіть собі його

Смачнішої квашеної капусти, ніж готувала моя бабуся, просто немає. У неї був свій особливий рецепт, який дістався і мені.

Складові

капуста
морква
сіль

Приготування

Капусту помийте, зніміть (якщо потрібно) верхнє зіпсоване листя, розріжте на 4 частини. Тепер зручно відрізати качан і дрібно нашаткувати капусту. Наріжте всю капустку. Моркву помити, очистити і натерти на крупній тертці. У великій мисці починаємо перетирати капусту з сіллю.

Беремо невелику жменю капусти, солимо і тиснемо руками, щоб капуста стала м’якшою і пустила сік. Далі додаємо частину морквини і перемішуємо. Далі знову додаємо невелику кількість капусти, солимо і розминаємо, додаємо моркву.

Так перетираємо всю капусту, утрамбовуємо, щоб її сік покрив всю поверхню капусти. Спочатку соку буде не дуже багато, не хвилюйтеся, залиште капусту на пару хвилин і вона пустить достатню кількість соку.

На капусту ставимо вантаж. Збоку ставимо дерев’яну качалку або дерев’яну ложку, щоб виходили гази, і залишаємо на ніч. На наступний день (або через добу) повинні з’явиться бульбашки. Це вірна ознака того, що процес почався.

Час буде багато в чому залежати від температури повітря будинку, цей процес може зайняти більше або менше часу. Ми знімаємо вантаж і часто протикаємо капусту качалкою, щоб звільнити гази. Якщо цього не робити, капуста може вийде занадто кислою.

Далі ставимо знову вантаж і так готуємо нашу капусту 3-4 дні. Через три-чотири дні розсіл стане світліше, а бульбашки практично зникнуть. Це ознака того, що наша капуста готова. Перекладаємо її в чисту банку, заливаємо розсолом, щоб він покрив поверхню капусти, накриваємо кришкою і далі зберігаємо в холодильнику.

Джерело

Все буде Україна