«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Медовуха: рецепт в домашніх умовах

Рецепт домашньої медовухи знадобиться тобі, коли захочеться пригостити теплу дружню компанію незвичайним, оригінальним, хмільним, а головне майже казковим напоєм. Пам'ятаєш із дитячих казок: "І я там був, мед-пиво пив, по вусах текло, а в рот не попало"?

Для приготування медовухи краще брати натуральний ароматний мед, можна зацукрований. До речі, хороший мед взимку і навесні обов'язково зацукрується. Рідким може залишитися лише акацієвий або вересовий мед. А також цукрова підробка.

Існує спірна думка про користь меду, що зазнав теплову обробку. При нагріванні меду вище 50-60°С він втрачає свої корисні властивості, а крім того, в ньому утворюється небезпечна токсична речовина оксиметилфурфурол (ОМФ).

Проте, все відносно. Справа в тому, що в багатьох популярних харчових продуктах, наприклад, каві або різноманітних газованих напоях, зміст цього ж ОМФ в десятки разів більше. Але ми не відмовляємо собі у задоволенні вживати їх. А професійні пивовари і медовари протягом століть, вживаючи медовуху в чималих кількостях, випробували на собі її властивості.

Медовуха в домашніх умовах – інгредієнти:

2 л води,
500 г меду,
1 ч. ложка шишок хмелю,
цедра лимона,
скибочка імбиру,
1-2 бутони гвоздики,
3 горошини духмяного перцю,
1 ч. ложка дріжджів (бажано винних або пивних),
1 стакан міцного чорного чаю.

Медовуха - рецепт приготування:

1. Мед розведи в теплій воді, постав на вогонь, доведи до кипіння і вари на повільному вогні протягом 1-2 годин, весь час знімаючи піну. Не бажано залишати каструлю без нагляду, тому що сироп швидко википає. У міру википання вливай воду.

2. Кількість і склад спецій можна змінити на свій смак. Їх можна і взагалі не додавати в медовуху, обмежившись лише хмелем. Хміль і спеції загорни в марлевий мішечок і опусти в киплячий сироп. Бажано також покласти всередину якийсь вантаж (камінчик або ложку), щоб мішечок опустився на дно, а не плавав по поверхні. Вари спеції приблизно півгодини.

3. Отримане медове сусло остуди. Рецепт медовухи в домашніх умовах вимагає, щоб температура рідини була не вище за 40°С, інакше дріжджі загинуть і не дадуть бродіння. Трохи сусла відлий у чашку, додай дріжджі і дочекайся, щоб вони почали пінитися.

4. Потім влий закваску в сусло. А саме сусло перелий в ємність, встанови гідрозатвор і залиш медовуху бродити при температурі 25-30°С приблизно на 2 тижні.

5. Після того, як медовуха закінчила бродити, відфільтруй її і влий стакан міцно завареного чорного чаю.

6. Знову відфільтруй готову медовуху, розлий по скляних пляшках і залиш настоюватися в прохолодному місці приблизно ще на 2 тижні. Готову медовуху можна підсолодити за смаком.

Джерело

Все буде Україна