ПЕРЛИНА ІТАЛІЙСЬКОЇ КУХНІ: ДОМАШНЯ ЛАЗАНЬЯ
Вам знадобиться:
фарш яловичий – 400 г морква – 1 шт. цибуля – 2 шт. перець солодкий – 0,5 шт. помідори – 1 шт. вино – 100 г пласти тіста для лазаньї – 30 шт. петрушка – пара гілочок часник – 2 зубчики масло оливкове сіль перець молоко коров’яче – 750 мл масло вершкове – 90 г борошно – 90 г сир – 50 г лавровий лист сир пармезан
1 Підготувати інгредієнти.
2 Підготувати пласти тіста для лазаньї по інструкції на упаковці. Порційні листи для лазаньї брати з розрахунку 5 пластинок на людину. Класичні пластинки потрібно відварювати, але існують і такі, які можна просто замочити в гарячій воді. Є також напівфабрикати, готові до складання без варіння, і навіть листи свіжої пасти для лазаньї.
3 Цибулю нарізати дрібними кубиками, моркву натерти на тертці або дрібно порубати. Обсмажити цибулю в олії на середньому вогні. Коли вона набуде золотистого відтінку, додати моркву, перемішати. Готувати на середньому вогні, періодично помішуючи, до м’якості.
4 Готову пасту акуратно викласти шумівкою на вологу тканину або кухонний рушник, накрити зверху ще одним вологим рушником і зверху викласти наступний шар. Останній «поверх» обов’язково потрібно накрити, щоб паста не висохла під час приготування соусів.
5 До овочевої суміші додати дрібно нарізаний перець, перемішати і обсмажувати все разом 5 – 7 хвилин на середньому вогні, періодично помішуючи.
6 Додати м’ясний фарш, зменшити вогонь до самого слабкого і слідом влити вино. «Розпустити» фарш у вині, перемішати з овочами. Випарити вино на середньому вогні, помішуючи лопаткою.
7 Натерти помідор на крупній тертці (для цього потрібно розрізати його впоперек і натерти м’якоттю вниз, а решту шкірки викинути).
8 Влити томатне пюре, перемішати і випаровувати воду з м’ясного соусу до тих пір, поки масло не виступить на поверхні (соус повинен придбати яскравий томатний відтінок). Це займе близько 15-20 хвилин.
9 Тим часом дрібно нарубати часник і петрушку. З’єднати з м’ясним соусом, перемішати. Закрити кришкою і зняти з вогню.
10 Приготувати соус бешамель. Для цього розтопити вершкове масло, обсмажити на ньому муку до золотистого кольору, постійно помішуючи лопаткою.
11 Зменшити вогонь до самого маленького і обережно влити молоко тонкою цівкою, енергійно працюючи вінчиком. Посолити, поперчити, додати лавровий лист. Довести до кипіння, зняти з плити.
12 За бажанням в бешамель можна додати дрібку тертого сиру і вимішати соус до повного розчинення сиру.
13 Зібрати лазанью. Помістити пластинки в змащену маслом форму для запікання. Поверх викласти шар м’ясного соусу, полити соусом бешамель, накрити ще одним шаром пасти. Подібним чином зібрати кожну порцію з 5 пластинок.
14 Останній пласт щедро полити соусом бешамель, за бажанням посипати тертим сиром і відправити в попередньо нагріту духовку (180 градусів). Випікати до золотистої скоринки (приблизно 30 хвилин).
Готово! Смачного!
Якщо у вас не знайшлося стиглих соковитих томатів – не біда: їх можна сміливо замінити консервованими. Правда, доведеться гарненько пробити їх блендером до стану гладкого пюре. Замість лаврового листа можна використовувати тертий мускатний горіх. Вино можна замінити овочевим або м’ясним бульйоном, або навіть водою. Сухі пластинки для лазаньї, які не вимагають варіння – штука досить підступна: часом вони досить довго лежать на полицях супермаркетів і в підсумку стають занадто сухими. Щоб уникнути неприємних сюрпризів, найкраще перед використанням залити їх окропом на пару хвилин. Або ж – як варіант – зварити бешамель більш рідким (зменшити кількість борошна на 1/3) і, збираючи лазанью, ретельно промащувати кожен лист сухого тесту соусом. Ще одна хитрість, щоб тісто не вийшло сухим – щільно запечатати фольгою форму з лазаньєю і запікати її закритою принаймні перші 15 хвилин. Тісто для лазаньї можна приготувати і самим – так вийде ще смачніше! Лазанью зручно готувати про запас: у вже зібраному стані її можна заморозити.
Пише ukrainians