«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

РЕЦЕПТ: Пісне меню: 10 рецептів котлет без м’яса

Сьогодні багато людей дотримуються посту. І якщо для деяких це всього лише данина моді, то більшість людей все ж щиро вірять – в душу, в Бога та в очищення. Але мова в цій статті піде зовсім не про релігійний аспект, а про те, як урізноманітити пісне меню.

 

Зазвичай дотримуватися гастрономічних правил посту важко тим, хто звик смачно поїсти. Ну, погодьтеся, що замінити м’ясні делікатеси нудними кашами й овочами зовсім невесело. І починаються тоді зриви – ну, що поробиш, якщо “слабка душею людина”. Хочеться заспокоїти і надихнути тих, хто збирається з 18 березня почати дотримуватися Великого посту. Меню в ці дні можна і треба робити різноманітним, адже страви можуть бути такими ж смачними і ситними нехай навіть вони приготовані із злаків, овочів і грибів. Наприклад, котлети. Звичайно, м’ясні котлети на пісному столі – табу, а ось наведені нижче будуть цілком доречними.

Головний секрет смачного пісного столу – це різні приправи і спеції – вони здатні не лише поліпшити, але й збагатити смак страви. Не бійтеся проводити експерименти – у вас обов’язково вийде!

1. Котлети з капусти
Вилок білокачанної капусти вагою близько 1,5 кілограма очистити, вирізати качан і дрібно порізати (можна використати спеціальну терку). В цілому вам знадобиться кілограм подрібненої капусти. Налити в каструлю води, додати оливкової олії – декілька ложок, скласти капусту і тушкувати близько 20 хвилин. Половину склянки манки акуратно всипати в каструлю, безперервно помішуючи капусту. Протушкувати хвилин десять. Зняти каструлю з вогню, додати сіль, кріп, кмин, суміш перців і залишити остигати. З маси сформувати круглі котлетки, обсмажити на олії – з однієї та з іншої сторони, заздалегідь, обкатавши в сухарях.

Можна приготувати соус до цієї страви: в томатний сік додати подрібнений часник і нарізану петрушку.

2. Котлети з моркви
Кілограм моркви очистити, помити, нарізати тонкими скибочками. Залити моркву водою і тушкувати до м’якості. Після цього збити блендером до однорідності, акуратно всипати половину склянки борошна, швидко розмішуючи, щоб не утворилось грудочок. Варити ще хвилин десять – посолити, додати перець, паприку та інші приправи за смаком. Одну цибулину дрібно порізати, обсмажити на олії, після чого додати до морквяної маси і залишити остигати. Сформувати круглі котлетки, обваляти в сухарях, після чого обсмажити в олії.

До котлет можна приготувати наступний соус: мед змішати з гірчицею в пропорції 3:1, додати товчені волоські горіхи.

3. Котлети гречані з грибами
Відварити без солі склянку гречаної крупи, остудити. Обсмажити 300 грамів шампіньйонів, разом з подрібненою цибулиною і однією натертою морквою. 100 грамів хліба (краще житнього) залити водою. У блендері змішати гречку, гриби з овочами, хліб, сіль, часник, петрушку, перець, будь-які приправи, які ви використовуєте для м’ясного фаршу. Сформувати з отриманої маси котлетки, обкатати в сухарях, потім обсмажити в олії.

Подавати з пісним соусом: пшеничне борошно (грам 50), розвести водою, після чого обсмажити на сковорідці, додати сіль, трохи соку лимона і мускатний горіх.

4. Котлети з квасолі
Квасолю відварити. Одну картоплину і одну моркву відварити, остудити, почистити. Одну цибулину нарізати, обсмажити. Змішати всі інгредієнти, перекрутити на м’ясорубці, посолити і поперчити. Додати подрібнений часник. Сформувати котлети, обсмажити, обкатавши заздалегідь в сухарях.

До цієї страви можна подати такий соус: томат протушкувати з прованськими травами.

5. Котлети з гарбуза
Натерти кілограм гарбуза. Дві цибулини і картоплю дрібно нарізати. Змішати овочі, обсмажити на рослинній олії, потім налити трохи води і залишити тушкуватися на повільному вогні близько 20 хвилин. Всипати половину склянки манки, добре розмішати і протушкувати ще хвилин десять. Овочеву масу охолодити, додати спеції і трави за смаком, сформувати котлети і обсмажити, обкатавши в сухарях.

До цих котлет добре подати такий соус: оливкову олію прогріти разом з подрібненим часником, поки останній не розчиниться.

6. Котлети з цвітної капусти
Розібрати кілограм цвітної капусти на суцвіття, промити, відварити їх в трохи підсоленій воді не більше шести хвилин. Відкинути суцвіття на друшляк, потім остудити і порубати ножем. Змішати капусту, два яйця і половину склянки борошна. Додати за смаком сіль, трави, приправи, перець, зелень. Отриманий фарш викладати ложкою на сковороду, обсмажуючи з двох сторін на рослинній олії. Подають котлетки з будь-яким гарніром.

7. Котлети з вівсянки
Склянку вівсянки залити склянкою води, довести до кипіння, додати трохи олії. Три цибулини нарізати, обсмажити. Через м’ясорубку пропустити два плавлені сирки, смажену цибулю, два зубки часнику, склянку сухарів, два яйця, перець, приправи і сіль – за смаком. Змішати з вівсянкою. Сформувати котлетки, обсмажити в олії, обкатавши в борошні.

8. Котлети з горіхів
Очистити 300 грамів волоських горіхів. Замочити 350 грамів хліба. Відварити п’ять картоплин. Очистити три цибулини. Перекрутити на м’ясорубці або подрібнити у блендері горіхи, цибулю, хліб, картоплю, два яйця. Додати сіль, часник, перець, приправи за смаком. Сформувати котлети, обсмажити на олії, заздалегідь обкатавши в сухарях.

9. Котлети з начинкою
Відварити 4 картоплини і одну моркву. Змішати дві столові ложки консервованої кукурудзи і стільки ж зеленого горошку. Додати подрібнену зелень, половину порізаного на шматочки помідора, зубок дрібно порізаного часнику. Все ретельно перемішати. Картоплю і моркву очистити, зробити з них пюре (моркву можна просто дрібно нарізати). Змішати всі інгредієнти. Муку змішати з водою, додати сіль і зробити рідкувате тісто. З овочевого фаршу сформувати котлетки, занурити в тісто, потім обваляти в сухарях. Обсмажувати на розігрітій сковороді.

10. Котлети з цибулі
П’ять цибулин очистити, подрібнити (можна блендером, але не в кашу). Додати банку консервованої кукурудзи, за смаком – сіль, перець, приправи. Всипати склянку борошна і ретельно перемішати масу. Котлети викладати ложкою на сковорідку і смажити з обох сторін. Можна подавати з пісним часниковим майонезом. Пише - tutkatamka.

Все буде Україна