«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

«Вічна» закваска для бездріжджового хліба і рецепт домашнього хліба

Моя сім’я відмовилася від купованого хліба. Я печу домашній хліб, бездріжджовий, на заквасці, яка, до речі, не закінчується. Це найкорисніший хліб, такий готували наші предки. Кажуть, хліб – усьому голова. Так, але тільки не сучасний хліб, спечений з очищеного борошна, на розпушувачах і дріжджах, які шкодять організму. Такого не їм вже три роки, а печу хліб сама, на заквасці.

Закваска

Потрібно 300 г будь-якого борошна,
вода та 1,5-літрова банка.

1 день: 100 г борошна і 100 г води розмішати у банці, накрити рушником, поставити у тепле місце без протягів (зручно зберігати у вимкненій духовці), двічі за день помішати. Має вийти маса, як густа сметана.

2 день: досипати 100 г борошна і долити 100 г води, щоб вийшло, як сметана. Накрити, поставити в тепло, кілька разів помішати. Мають з’явитися бульбашки.

3 день: закваска збільшиться в об’ємі і стане пінною. Додати по 100 г води й борошна і поставити в тепло.

Треба зловити момент, коли закваска буде найсильнішою, найпишнішою (тривалість сквашування може бути від 1 до 6 днів), тобто збільшиться в об’ємі у 2 рази і матиме приємний запах квасу. Поділити закваску навпіл. Із половини закваски спекти хліб.

Рецепт хліба

Інгредієнти

600–700 г борошна,
6–7 ст. ложок закваски,
2 ст. ложки олії,
2 ч. ложки солі,
2 ст. ложки цукру,
250 г води.

Замісити, накрити, поставити у тепле місце. Рости має, доки збільшиться удвоє (залишити на ніч, росте довго), зліпити паляницю, покласти у форму, коли знову виросте (1–2 год) – пекти, можна у мультиварці. Решта закваски Другу половину закваски покласти в баночку з поліетиленовою кришкою з дірочками (щоб дихала) і поставити в холодильник до наступного разу. Підгодовувати 1 раз на тиждень (по 3–4 ст. ложки борошна і води).

За потреби дістати, підгодувати (додати по 3–4 ложки борошна і води), залишити в теплі і знову пекти. Краще ввечері підгодувати, а на ранок, коли закваска «дозріє», пекти. Або вранці підгодувати, а ввечері пекти. Якщо немає бульбашок довго, додати дрібку цукру.

Соломія НИКИФОРЯК, м. Луцьк

Джерело

Все буде Україна