10 серпня – день Пармена та Прохора
10 серпня за народним календарем – день Пармена та Прохора. У цей день селяни зазвичай збирали урожай груш, копали картоплю і цибулини тюльпанів. Також 10 серпня вшановували ковалів, адже їх на селі вважали мало не чаклунами, здатними викувати людині щастя.
Вважалося, що торговельні відносини 10 серпня будуть йти з рук геть погано. Тому, в День Пармена та Прохора зазвичай не влаштовували ніяких ярмарків, не рушали на ринок. Говорили, що все, що в цей день вдасться виручити, за прикметами, або зламається, або загубиться.
Прохори-Пармени 10 серпня: історія, традиції та прикмети свята
Як свідчить повір’я, дванадцять учнів Ісуса скликали всіх своїх послідовників (70 осіб) і доручили їм вибрати серед усіх їх сімох з метою покладення на них завдань за рішення повсякденних і побутових проблем для того, щоб у самих апостолів було більше часу на несення слова Божого людям. Так, нарівні з п’ятьма іншими, доля посміхнулася і Прохору з Парменом.
Прохор був учнем апостола Петра. Надалі став єпископом Нікомидії. Постраждав за свою віру в провінції Римської імперії Антіохії.
Подальша доля Пармена оповита таємницею. Є думка, що він розповідав про Євангелію в Македонії, де і закінчив своє життя в 117 році. Також існує версія, за якою Пармен помер ще до відбуття апостолів з Єрусалима.