«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

13 лютого — Микита-пожежник

Ще юним, юнак став ченцем і жив у Києво-Печерському монастирі. Через деякий час вирішив бути самітником, незважаючи навіть на те, що старші брати утримували від подібного кроку. Однак його нічого не могло похитнути. Будучи в затворі, несподівано піддався спокусливим словам демона, який прийняв перед ним вигляд Ангела. В результаті краще за всіх почав розуміти Старий Завіт, при цьому про Євангеліє і слухати не хотів. Коли ж інші, більш досвідчені ченці зрозуміли, що відбувається, то стали посилено молитися про нього, щоб прогнати нечисту силу. І зуміли це зробити.

Надалі юний чернець дотримувався суворого посту, посилено молився, прагнучи до лагідності, а також смирення. Пізніше був призначений єпископом Новгорода. А за свою святість отримав від Всевишнього чудотворний дар припиняти пожежі, навіть викликати дощі.

Традиції та обряди

13 лютого всі люди читають молитви святому Микиті, просячи допомогти захиститися від пожеж. До того ж деякі вірять, що в цей день пустує Лісовик, який зумівши осідлати гребінь на якому-небудь житлі, легко зможе його похитнути, тому ретельно стежили, щоб нічого подібного не сталося.

Більш того багато хто вважає даний день магічно сильним і небезпечним. А якщо він ще припадає на п'ятницю, то ризик збільшується у багато разів. Тому небажано підвищувати голос або ображатися, все одно проблеми не вирішаться. Ще злі люди можуть запросто навести порчу, отже, ввечері, без особливої потреби не варто ходити по вулиці. А заміжні жінки навіть можуть читати змову на невірного чоловіка і таким чином розірвати його зв'язок з іншою жінкою.

Прикмети

13 лютого моляться Микиті Новгородському. Ще його називають Микитою пожежником. Вважається, що він захищає від вогню і сильного сонця, запобігає пожежі і посусі. Ось деякі народні повір'я цього дня:

  • На Микиту ясна ніч — до сонячної погоди.
  • Піч не топиться, і дрова погано розгораються — чекайте потепління.
  • Погана тяга — до сирої погоди, хороша тяга — до холоднечі.
  • Червоне полум'я в грубці на мороз, біле — до тепла і ранньої весни.
  • Якщо надто голосно каркають ворони — почнеться хуртовина;
  • Горобці стали зміцнювати свої гнізда — слід чекати завірюху;
  • Дрова не хочуть горіти, а тільки димлять — скоро буде відлига;
  • Гілки дерев покриті інеєм — ніч буде ясною;
  • Увечері не рекомендується виходити зі своїх будинків, щоб не прилипло псування;
  • Якщо свято припадає на п'ятницю — день занадто небезпечний і невдачливий.
Все буде Україна