«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

14 жовтня 2018 в Україні відзначають три свята: скільки буде вихідних

14 жовтня 2018 у Україні відзначають відразу три важливих свята: День захисника України, День українського козацтва та Покрови Пресвятої Богородиці.

5 березня 2015 року було прийнято закон, що оголошує 14 жовтня Днем захисника України і офіційним вихідним днем. У 2018 року це свято випадає на неділю, а це значить, що в понеділок, 15 жовтня, на українців чекає додатковий вихідний.

Покрова Пресвятої Богородиці. 14 жовтня православні відзначають Великий церковне свято – Покрову Пресвятої Богородиці. За легендою, коли Константинополь був в облозі ворогами і люди в храмі молилися про порятунок, до них зійшла Богородиця з Іоанном Предтечею і іонному Богословом, і почала молитися разом з людьми, а після зняла свій покрив і розкрила його над людьми. Через якийсь час видіння зникло, а люди відчули благодать і полегшення, а покров став знаменням про захист християн від ворогів.

На Покрову у Богородиці просять здоров’я і зцілення від хвороб, миру і благополуччя в сім’ї, самотні дівчата моляться про дарування їм другої половинки. Навіть якщо у вас немає можливості піти в храм, можна помолитися вдома, Богородиця обов’язково почує все звернені до неї молитви.

День захисника України. У 2014 році був підписаний указ Президента про встановлення в Україні нового свята – Дня захисника України. Це свято прийшло на зміну Дня захисника вітчизни, яке відзначалося 23 лютого. У цей день прийнято вітати чоловіків і жінок, які мають відношення до захисту України. Неспроста для свята було обрано саме цей день, адже Богородиця – покровителька і заступниця воїнів і козаків.

День українського козацтва. День українського козацтва продовжує історичні традиції Запорізької Січі – політичного оплоту українців. Козаки дуже шанували Богородицю, вважали її своєю заступницею і ніколи не починали похід без молитви біля храму Покрови Пресвятої Богородиці.

 Складно переоцінити роль козацтва в історії українського народу, тому сучасні люди також шанують пам’ять козаків і продовжують їх традиції. У цей день по всій країні проходять різноманітні тематичні фестивалі, виставки, змагання.

Джерело

Все буде Україна