«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

18 грудня - День Сави, зимового батька Миколи! Що сьогодні потрібно зробити

Савин день — день народного календаря слов’ян, що відзначається 18 грудня.

 У слов’янському православ’ї свято святого Сави — один з ритуально зазначених днів, один за одним утворюють єдиний комплекс: День Варвари, день Сави, день Зимового Миколая.

Сава — батько зимового Миколи.

Наступного дня, 19 грудня, українці відзначають День святого Миколая. 

День Сави вважається одним з веселих українських свят. У родинах, де є чоловік з таким ім’ям, здавна справляли жартівливі обряди пошанування іменинникові. Цього дня не було заведено їсти скоромного, бо зазвичай ще тривав піст.

До столу подавали капусту, квашені яблука, пироги з картоплею та квасолею, оселедці. Як правило, саме на Саву мороз посилюється. З будинку старались не виходити без особливої потреби, оскільки велика була ймовірність заблукати і замерзнути.

У народі дуже були поширені вірування, пов’язані з особистістю Морозу – високого діда з сивою бородою, який саме зараз ходить по вулицях і дихає на скла будинків і на них утворюються візерунки. Зустріч з ним була небезпечною – Мороз міг убuти людину.

Селяни 18 грудня намагалися також лягти спати раніше, щоб заощадити скіпки. Народні прикмети на 18 грудня Не варто займатися серйозною роботою в цей день – ніякого толку не буде.

На день Сави працювати гріх: святого подвижника скривдиш.

Якщо людина народилася в день Сави, то буде дуже працьовитою.

Не можна 18 грудня лаятися тим, у кого кінь є, оскільки це призведе до біди.

У печі дрова тріщать – прикмета до того, що буде холодно.

Червоний вогонь у печі 18 грудня – чекай холоднечу.

Хто в цей день засватається, шлюб буде щасливим. Читайте також: День святого Миколая: що потрібно зробити обов’язково, а що заборонено Вагiтній жінці в цей день голову мити не варто, інакше у дитини буде погана пам’ять.

Білки в морозну погоду залишають свої гнізда і спускаються з дерев – чекай відлиги.

Снігур співає 18 грудня – буде сніг, віхола, мряка. Пухкий сніг став трохи танути з просвітами – чекай потепління в найближчі дні.

Джерело

Все буде Україна