«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

19 лютого — день преподобного Вукола

В православ'ї 19 лютого згадують про преподобного Вуколу (Смирнського єпископа). За народним календарем дата називається Вакула-телятник, інформує Ukr.Media.

Ким був преподобний Вукола

Жив святий в I столітті та був учнем Іоанна Богослова. Вчителю подобався цнотливий і незлобний Вукола, він цінував його чудові просвітницькі здібності.

У зрілому віці Вуколу призначили єпископом храму в місті Смірна в Малій Азії. Багатьом прихильникам язичництва він відкрив справжню віру та провів для них обряд Хрещення.

Коли Вукола помер, на місці, де його поховали, виріс мирт, здатний зцілювати хвороби людей.

Які на цей день існують традиції та обряди

На Русі Вуколу вважали покровителем народжених телят. Тому більшість обрядів і забобонів на сьогодні стосується тих, хто проживає в приватному житловому будинку і тримає домашню худобу.

На середину лютого припадає початок весняного отелення. У господарів додаються турботи про корову, про її безнапасні пологи. У цей період тваринам приділяється багато уваги, їм дають побільше смачного корму.

А щоб телята з'являлися на світ міцними, і молока у їхніх мам було багато, 19 лютого хлів окурюють чебрецем.

Якщо на Вуколу одна корова народжує двох телят з однаковим забарвленням, це дуже хороша прикмета. Погано якщо телята різного кольору — в хазяйський дім біда незабаром нагряне.

Слов'янські жінки на Вуколу виконували спеціальний ритуал з вимітання настирливих друзів чоловіка. Якщо до чоловіка щодня товариші заходять, не йдуть до опівночі і його схиляють до випивки, то після того, як такі особи підуть, треба промести віником у всіх кімнатах, рухаючись у напрямку до входу.

Сьогодні можна попрощатися зі своєю самотністю назавжди! Не пропустіть цей шанс!

Наші предки вірили, якщо 19 лютого старанно і щиро попросити Господа позбавити від самотності, то незабаром він пошле зустріч з другою половинкою.

Вранці треба піти на церковну службу, поставити три свічки біля ікон Богородиці, Ісуса Христа і когось зі святих, і помолитися про подружнє щастя. Той, хто зробить це від душі, скоро створить хорошу сім'ю.

Ритуал від самотності з шпильками

Коли жінка довгий час зустрічається з чоловіком, а він ніяк не вирішується покінчити з холостяцьким життям, можна провести такий нескладний обряд.

1. Купіть сім штук нових шпильок.

2. Одну розстебніть і залиште під килимком на вході в будинок.

3. Коли ваш улюблений зайде в гості та переступить через поріг, швиденько з-під килимка дістаньте шпильку так, щоб він не помітив (наприклад, поки буде мити руки), застебніть її і прочитайте заговорений текст:

«Думи твої лише про мене. Наші долі навік переплітаються. Буде між нами союз, який з роками стане міцнішим».

4. Закриту шпильку покладіть в полотняний мішечок.

5. Перед черговим приходом улюбленого знову залиште під килимком таку шпильку і потім повторіть обряд.

6. Зробіть так з усіма шпильками. Коли відправите в мішечок всі сім штук, закопайте його в безлюдному місці.

Почніть нове життя

Але одними обрядами ситуацію не врятувати. Якщо людина самотня, потрібно не жаліти себе, а розбиратися, чому так відбувається? Можливо, причина відсутності друзів і коханих криється у вас.

Спробуйте змінити свій звичний спосіб життя:

• Для початку заведіть милу пухнасту домашню тварину. Вже не буде так самотньо.

• Почніть займатися спортом, відвідуйте тренажерний зал, ходіть на фітнес або в басейн.

• Вирушайте подорожувати. Зараз добрих попутників легко можна відшукати через інтернет.

• Реєструйтеся в соціальних мережах, відшукайте тих, з ким вчилися в школі та інституті, заведіть листування і спілкування.

• Надайте допомогу іншим людям. Ви навіть не уявляєте, скільки навколо бездомних або покинутих тварин, людей похилого віку, інвалідів, дітей з неблагополучними батьками, які потребують допомоги.

• У вас обов'язково повинна бути цікава робота (підробіток) або захоплення (хобі). Тоді зовсім не залишатиметься часу на те, щоб жаліти себе і страждати.

• Ви повинні бути завжди зайняті. В якості захоплення вибирайте не вишивання або в'язання наодинці біля телевізора, а якісь майстер-класи або курси (кулінарія, іноземна мова).

• Відвідуйте виставки, театри та музеї. Це втягне вас у суспільство, подарує безліч нових знайомств, а можливо, і кохану людину.

Дійте вже сьогодні, не відкладайте на завтра, життя надто швидкоплинне!

Погодні прикмети на 19 лютого

  • Чим холодніше на Вуколу, тим тепліші будуть березневі дні.
  • Весняне тепло прийде вже зовсім скоро, а літо очікується спекотним та посушливим, якщо 19 лютого міцний мороз.
Все буде Україна