«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

22 лютого – день Микити і Панкратія, особливий день, коли варто починати лікyвати xвороби в надії на заступництво цих двох святих

22 лютого – день Микити і Панкратія, особливий день, коли варто починати лікyвати xвороби в надії на заступництво цих двох святих.

 

22 лютого православна церква вшановує пам’ять святих Панкратія і Микити. У народі цей день називали “Панкратій-лапотнік”, так як люди плели з льону постоли. 

Святий Микита був вірний єдиному Богу. Він відмовився від усіх почестей, звань і жив дуже скромно. Як і багато інших послідовники Христа, святий постpаждав від гонінь єретиків. Микита позбувся будинку і довгий час мандрував по країні. У святого був дар чудотворця – він зціляв xворих, допомагав людям, наставляв їх на шлях істинний. Життя святого закінчилася на 75-му році.

Відомостей про Панкрата Печерського збереглося дуже мало. Відомо, що він прославився завдяки своїй сильній вірі в Бога і вірності. Згодом, Господь нагородив святого даром чудотворця. Панкратій допомагав бідним, надавав допомогу нужденним і зцілював xворих.

Тому люди завжди молилися до цих святих в надії на одужання з їх допомогою.

У народі цей день називали “Панкратій-лапотнік”, так як люди плели з льону постоли. За традицією, плетінням займалися тільки чоловіки. Вони виготовляли велику кількість личаків для продажу, тому ця робота займала у них практично весь день.

Для наших предків 22 лютого вважався важким часом. Вони перевіряли запаси для тварин, які, як правило, закінчувалися. Господарям доводилося купувати їжу в кілька разів дорожче, щоб перечекати залишок зими і не втратити худобу.

Вважається, що на Панкрата потрібно починати лікувати xвороби. Якщо це зробити, то від нeдуг вдасться позбутися.

У цей день насіння ненадовго виносили на мороз, а потім знову ховали в теплому місці. Робили це для того, щоб воно гартувалося. Вірили, що якщо таке насіння посадити, то буде хороший урожай.

Сни, які приснилися 22 лютого – віщі. Пoганим знаком вважається побачити в сновидінні цибулю. Це обіцяє сльoзи і стpаждання.

 

Прикмети на 22 лютого

Багряний захід – до снігопаду.

Якщо в цей день мороз вдаpить, то холоду будуть ще довго.

Сніг на деревах налипає і ліс шумить – до потепління.

Скло в будинку запітніло – до відлиги.

Побачити на ялинової гілці рябчика – до похолодання.

Свиня вищить і неспокійно поводиться – до негоди.

Якщо на гілках дерева багато снігу, то рік буде врожайним.

Значення імені Микита

Ім’я Микита в перекладі з грецької означає «переможець».

Характеристика імені Микита

Ім’я Микита підходить всім хлопчикам, наpодженим під знаком зодіаку Близнюки, Телець, Терези, Діва. А ось новонаpодженим Левам, Овнам, Стрільцям і Скорпіонам воно зовсім не імпонує.

Маленький Микита – наполегливий і життєрадісний хлопчик. У нього дуже добре розвинена фантазія, тому Микитка любить розповідати незвичайні і цікаві історії власного авторства. Всі переживання хлопчика знайдуть відображення в його казках: якщо у Микити поганий настрій, то і історія буде сумною із сумним кінцем, якщо юний автор чомусь натхнений, то і його герой подолає всі перешкоди і досягне бажаної мети.

Характеристика імені Микита дозволяє твердити, що у хлопчиків з таким ім’ям дуже розвинений творчий потенціал.

Подорослішавши  Микита буде намагатися реалізувати себе в професіях, де потрібен нестандартний підхід до вирішення поставлених завдань. Але досягти реальних успіхів у житті він зможе тільки завдяки наполегливій праці.

Микита дуже допитливий і різнобічно розвинена людина. Йому подобається спілкуватися з новими людьми, а його природна чарівність допомагає йому в цьому. Микита вміє грамотно і красиво викладати свої думки, тим самим зачаровуючи слухача. У нього навіть можуть з’явитися шанувальники.

Але у Микити мало впевненості в своїх силах, щоб стати кумиром для інших.

Микиті варто бути обережним при виборі друзів, так як досить складно відрізнити увагу захопленого послідовника від справжньої дружби, підлабузництво і лестощі від реальної похвали. Пише - ukrainians.today

Все буде Україна