«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

26 липня Православна Церква вшановує память архангела Гавриїла

Архангел Гавриїл, так само, як і архангел Михаїл, вважається архистратигом небесного воїнства, і є одним із вищих в ангельській ієрархії.

Сьогодні Церква згадує великого благовісника - архангела Гавриїла. Ім'я цього святого ангела в буквальному перекладі означає «Всевишній - сила моя». У православній традиції він шанується віруючими, як той, хто відкриває людям Божественні знання і приносить добрі звістки.

У біблійній історії ми бачимо причини появи такого вшанування. Ще в Старому Завіті архангел відкривав пророку Даниїлу таємниці майбутнього (Дан. 8, 16).

Він з'явився в храмі праведному Захарії, батьку Іоанна Хрестителя, з доброю новиною, що в нього з'явитися син, який буде великим перед лицем Бога (Лк. 1, 13-17).

Але все ж найбільшою заслугою архангела, є те, що він приніс Діві Марії звістку про швидке народження від Неї Спасителя роду людського - Господа Ісуса Христа.

Церковне передання зберегло ще не одну історію про архангела Гавриїла, його чудеса і допомогу людям. На іконах, за традицією, у руках ангела малюється лілія, розквітла гілка або запалений ліхтар, як символ тієї доброї новини яку він приносить.

Джерело

Все буде Україна