«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

28 листопада початок Різдвяного посту: що потрібно зробити кожному

Різдвяний піст має й іншу, народну назву – Пилипівки. Напередодні посту відзначають день пам’яті апостола Пилипа (27 листопада).

Перший день Різдвяного посту припадає на 28 листопада. З цього дня ті, хто дотримуються посту відмовляються від їжі тваринного походження і намагаються дотримуватися духовну чистоту. Під час будь-якого посту радять не сваритися з ближніми і не ображати незнайомих людей, займатися благодійністю. Зовсім не обов’язково жepтвувати великі суми: можна віддати в спеціальні пункти прийому старі речі, якщо ті мають презентабельний зовнішній вигляд.

Є в народі традиції і прикмети, приурочені саме до Різдвяного посту.

Традиції та звичаї Різдвяного посту
Сенс постy не тільки у відмові від м’яса і риби. Піст – це час утримання, в тому числі і духовного. Слід обмежити перегляд телевізора, використовувати інтернет для роботи (або навчання), відмовитися від комп’ютерних ігор. Але це не означає, що дні повинні проходити в скорботних думах. Вважали, що в цей час потрібно ходити в гості і самим з радістю вітати гостей.

Поганий знак – сварки домашніх в Різдвяний піст. Від випадкових неприємностей ніхто не застрахований, але варто по можливості берегти один одного і сімейне вогнище.

З першого дня посту потрібно запалювати в будинку свічку. Ви можете придбати церковні свічки або обмежитися звичайними.

Заборонялося під час посту полювати або рибалити. Звичайно, якщо ваш заробіток залежить від рибного промислу, навряд чи варто шукати нову роботу в листопаді, але полювання заради задоволення – точно під забороною. Також в цей час намагалися щільніше годувати худобу, так що, постуючи, не варто садити на дієту улюблену Муську або Жучку.

Закінчення посту – 6 січня. До цієї дати слід приготувати святковий одяг на Різдво. Він має бути непомітним або занадто яскравим, але і не повсякденним чи заяложеним.

Прикмети про Різдвяний піст
Вважалося, що всі домашні справи під час посту потрібно робити вдень. Прибирання вечорами могло залучити в будинок нeчиcть.

Удачу обіцяло наpoдження дитини. Наpoджений під час Різдвяного посту малюк буде щасливим.

У переддень Різдва, ввечері 6 січня, на стіл слід поставити 12 страв – тоді в будинок можна залучити процвітання і успіх. Як зустрінеш Різдво, таким і буде наступний рік, тому намагалися, щоб свято вийшло радісним і світлим.

Багато прикмет пов’язано з погодою. Іній або дощ – рік буде врожайним. Якщо в піст непоодинокими були хуртовини і стоять морози, чекайте ранньої весни і хороших врожайних зборів. Заметіль на Різдво обіцяла хороші медоносні збори на пасіках. Теплий різдвяний день обіцяє весняні холоди.

Джерело

Все буде Україна