«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

31 серпня - День пам'яті мучеників Флора і Лавра

За житієм Флор і Лавр були рідними братами. Вони жили в II столітті у Візантії, потім переселилися до Іллірії. За ремеслом брати були каменотесами (їх вчителями у цьому мистецтві були християни Прокл і Максим, від яких брати навчилися і боговгодного життя).

Правитель послав братів у сусідню область для роботи над споруджуваним язичницьким храмом. Святі працювали на будівництві, роздаючи зароблені гроші жебракам, самі ж дотримувалися суворого посту і невпинно молилися. Одного разу син місцевого жерця Мамертіна необережно підійшов до будівництва, і осколок каменю потрапив йому в око, сильно пошкодивши його. Святі Флор і Лавр пообіцяли батьку юнака, що його син його отримає зцілення. Вони взяли юнака до себе і наставили вірі в Христа. Після цього він одужав. Побачивши таке диво батько хлопця також увірував в Христа. Коли будівля храму була закінчена, брати зібрали християн, які допомагали при будівництві, розтрощили ідолів і поставили в східній частині храму святий хрест. Дізнавшись про це, начальник області засудив до спалення колишнього жерця Мамертіна з його сином і 300 християн. Мученики Флор і Лавр були кинуті в порожній колодязь і засипані землею. Через багато років святі мощі мучеників Флора і Лавра були знайдені нетлінними і перенесені до Константинополя.

Традиції і звичаї на 31 серпня 

У народі говорили, що настало Кінське свято, у яке прийнято пригощати коней якими-небудь ласощами.

Пекли спеціальне печиво у вигляді кінського копита.

Починалися 31 серпня так звані ” бабські посиденьки”, коли вечорами жінки збиралися вдома у якоїсь вдови і проводили вечори за розмовами і рукоділлям.

Поспівали до 31 серпня літні сорти яблук, а тому, обов’язково збирали урожай.

Народні прикмети на 31 серпня

  • Не встигнеш посіяти жито до Фрола – буде поганий урожай наступного року.
  • Не можна працювати на конях цього дня.
  • Навпаки, коня, за прикметою, потрібно обов’язково добре нагодувати.
  • Також заборонено 31 серпня запрягати воза і випалювати тавро на худобі.
  • Коней належало обов’язково окропити святою водою, щоб вони не хворіли, були міцними і змогли пережити навіть сувору зиму.
  • Кінь часто перебирає ногами і фиркає – чекай негоди
  • Висмикували полин і дивилися, яким було її коріння.
  • Якщо коріння товсте, то, за цією прикметою, можна очікувати хорошого врожаю вже наступного року.
Все буде Україна