7 щоденних продуктів харчування, при покупці яких 60% людей потрапляє на підробку. Ось як її відрізнити!
Найчастіше можна зустріти неякісну молочну та м’ясну продукцію. Найчастіші махінації – це додавання рослинних жирів (пальмова олія), заміна одного виду м’яса на інше, більш дешеве, додавання патоки і консервантів. Вживши такий продукт один раз, ти, звичайно, не отрyїшся, але шкода буде накопичуватися при постійному вживанні.
Часто від таких підробок стрaждають діти, адже у них може з’явитися алергічна реакція на один з інгредієнтів, які навіть на упаковці не вказані. Погодься, це дуже небезпечно. Тому сьогодні ми навчимо тебе без експертизи визначати, де справжній продукт, а де підробка.
1. М’ясо
Щоб хитрувати і отримувати ще більший прибуток, виробники м’яса використовують м’ясний клей. Це свинячий або яловичий трoмбін, завдяки якому виробники склеюють обрізки і залишки м’ясних продуктів. Адже цілий шматок м’яса коштуватиме набагато дорожче. Ось тільки якість від цього сильно страждає.
Мікробіологи заявляють, що таке м’ясо погано піддається тепловій обробці, адже всередині можуть виявитися ті частини, що раніше були зовні. Споживання такого м’яса загрожує харчовим отрyєнням, особливо якщо воно просмажене не до кінця. На жаль, визначити таке м’ясо неозброєним поглядом дуже складно. Так що єдина порада: купуй м’ясо в перевірених місцях.
2. Копчена риба
З копченою рибою виробники хитрують трохи інакше: вони готують її за допомогою рідкого диму. Це найсильніший канцeроген, який заборонений у багатьох країнах світу. Звичайно ж, виробники стверджують, що його основний компонент – витяжка зі звичайного диму, але склад його все одно тримається в секреті. Відрізнити підробку від справжньої копченої риби можна, розрізавши її. На розрізі м’ясо справжньою копченої риби буде жовтуватим, а у підробки – світле, як у оселедця. Так що завжди проси у продавця надрізати рибу.
3. Креветки
Разом з креветками ми купуємо ще й воду. У промислових умовах креветки обробляються звичайним льодом. Це робиться для того, щоб у них був апетитний вид. А ще штучно вирощені креветки містять занадто багато антибiотиків. Їх додають в воду, щоб креветки не хворіли. Надлишок антибiотиків може викликати алeргічну реакцію, а також вбuти мікрофлoру кишeчника. Так що потрібно бути обережним. При покупці вибирай креветки з позначкою «атлантичні». Це означає, що вони виловлені в морі і антибіотиків в них набагато менше.
4. Червона ікра
Ще один продукт, який виробники часто підробляють. Купуючи ікру, можна запросто потрапити на штучну. Її виготовляють з яєць, молока, желатину, а смаку надають за допомогою барвників і ароматизаторів. Це не те щоб шкідливо, але ж шкода викидати гроші за звичайну підробку. Як відрізнити справжню ікру від підробки? Досить просто. Основні ознаки, які видають підроблену ікру: занадто низька ціна, ідеальні ікринки, різкий запах оселедця. А ще на смак така ікра не особливо приємна, запах занадто різкий, а ікринки прилипають до зубів.
5. Крабові палички
ЧИТАЙТЕ:
Півобличчя дівчини закривала величезна фіолетова родима пляма. Це був єдиний спадок, що зостався дитині від батьків: “Я пoтвopа, тому мене й покинули”
“Мамо, вони живуть в сараях! І на нас напали, щоб будинки відняти!”: Маленьку українку налякали фото російського села
Історія Хатіко повторюється в наш час: вірний пес чекає на свого господаря біля лікарні, не знаючи, що того вже не стало
Ясна річ, що в крабових паличках ніякого крабового м’яса ти не знайдеш, але потрібно, щоб там була хоча б риба. До складу крабових паличок входять крохмаль, барвники, консерванти і сурімі (рибний фарш). Варто остерігатися крабових паличок, у яких в складі немає навіть сурімі, такі палички складаються з сої і підсилювачів смаку.
6. Сметана
Якщо ти коли-небудь пробував домашню сметану, то ти розумієш, що магазинна досить далека за смаковими якостями. Але все ж серед її різновидів можна знайти хороший продукт. На упаковці справжньої сметани повинно бути написано: «Кількість молочнокислих мікрооpганізмів на кінець терміну придатності продукту – не менше 1х107 КТО / г». Термін зберігання сметани, якщо вона натуральна, не повинен перевищувати двох тижнів. Якщо термін придатності довше, то, швидше за все, це порошкова сметана, а вона далека від корисної і смачної.
7. Молоко
З магазинним молоком теж досить складна ситуація, адже багато зразків на прилавках – чиста підробка. Щоб розпізнати якісне і натуральне молоко, потрібно провести простий тест. Налий стакан молока і залиш на добу на столі. Через 24 години молоко має скиснути, а потім перетворитися в кисляк і втратити кислий смак. Простокваша повинна бути однорідною, схожою на желе і легко перемішуватися. Це доказ того, що молоко добре. Якщо ж воно набуло кислого смаку не за добу, а за більш довгий термін, то там є консерванти. Якщо є варений присмак, то молоко кип’ятили або додали концентрат. Якщо молоко не скисає, а просто псується, набуваючи неприємного запаху, то це сурогат.
Ось що тобі обов’язково потрібно знати про продукти харчування. Звичайно ж, немає ніякої гарантії, що ти не потрапиш на підробку, адже виробники відточили мистецтво фальсифікації практично до досконалості. Просто будь уважніше в магазинах і купуй тільки перевірені продукти!
На жаль, довіряти виробникам зараз зовсім не можна, тому потрібно перевіряти якість кожного продукту самостійно.
А у тебе є якісь способи відшукати якісні продукти в магазині? Розкажи нам в коментарях!
Пише - bbc-ccnn.com