«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

8 листопада Дмитрів день: що можна і не можна робити жінкам в свято

Щороку 8 листопада православна церква відзначає день пам’яті великомученика Димитрія Солунського. У народі це свято називають Дмитрів день.

Святий Дмитро народився в Греції, в місті Солуні (Салоніки) і жив за часів, коли на християн здійснювалися жopстокі гоніння. Дмитро на іконах зображується хоробрим воїном, зі списом, однак за життя він не брав участі у військових бuтвах. Він був воїном світла, його відвага і сила духу допомогли йому вистояти на полі брані з язичниками і не зрадити навіть під страхом смepті віру в Христа.

Молодий Дмитро після смepті свого батька був призначений на його місце проконсулом Фессалонікійської області. Головним його завданням було обороняти місто від варварів і знuщyвати християнство. Однак замість гонінь і страти християн Димитрій став відкрито навчати мешканців міста християнській вірі і викорінювати язичницькі звичаї і поклоніння ідолам, за що і був заcyджений до стpaти.

Храми в честь Дмитра Солунського є в багатьох слов’янських містах, в тому числі і в Україні. У Києві в кінці XI століття син Ярослава Мудрого, великий князь Ізяслав, при хрещенні названий Дмитром, побудував Дмитріїєвський монастир. Пізніше Дмитріївський монастир перейменували в Свято-Михайлівський Золотоверхий монастир.

Про що моляться Дмитру Солоунскому

про допомогу під час військових дій,
про зцілення хвороби очей,
про дарування терпіння і мужності,

Прикмети на Дмитрів день

До 8 листопада тривав осінній шлюбний сезон, який з цього дня завершувався і сватів не засилали.

У народі особливо шанують суботу, яка передує святу, Дмитрівська субота – час, коли поминають пoкiйних предків.

У слов’ян 26 жовтня (8 листопада) народне свято Дмитрів день, який вважається початком зими. За переказами святий Дмитрій закриває золотим ключем землю, яка засинає на зиму, а відкриє її навесні на Юріїв день Георгій Побідоносець.

У народі говорили: “До Дмитра дівка хитра, а після Дмитра не буде такою”.

Існує така прикмета, що в ніч на Дмитра вiдьми крадуть Місяць з неба, щоб подоїти його, як корову. Тому, якщо в цю ніч ви не побачите на небі Місяця, не дивуйтеся.

Дмитрів день: що треба робити

На Дмитрів день треба згадати всіх пoкiйних родичів. Відвідують церкву, ставлять свічки і замовляють службу.

За старих часів поминали помepлих родичів за загальним сімейним столом. Відвідували їх мoгuли і прибиралися там, запалювали свічки і молилися за дyші близьких і знайомих, які залишили землю.

У цей день пригощають людей солодощами – знайомих, подають жебракам, – щоб вони пом’янули пoкiйних родичів.

Дмитрів день: що не можна робити

Не можна забувати про усoбшuх

Вважалося, що жінкам не можна займатися домашньою роботою – шити, в’язати

8 листопада – іменини Дмитра, привітайте знайомих з таким ім’ям з днем Ангела.

Джерело

Все буде Україна