«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

9 лютого – день Іоанна Івана Златоуста

9 лютого всі православні християни вшановують пам’ять Іоанна Златоуста, відомого також як архієпископ Константинопольський. Цей святий є одним із найбільш шанованих у православ’ї, він прославився добрими справами.

Іоанну Златоусту молилися, просячи додати розуму, допомогти в духовному розвитку, пошуку себе, добробуту в родині. Архієпископа також вважають заступником людей, які у відчаї й перебувають на роздоріжжі.

9 лютого – традиції, обряди та звичаї дня

На Русі традиційно 9 лютого готували поминальну трапезу. До неї входили узвар, пиріжки з начинкою з риби, м’яса, грибів, капусти, і рисова каша.

Якщо погодні умови дозволяли (не було міцних морозів або сильної сніжної хуртовини), то частину обіду відносили на цвинтар і залишали на могилах померлих родичів, чи роздавали в якості милостині жебракам біля храму.

А ще з давніх часів у слов’ян повелися забобони, що в день Златоуста нікому не можна робити подарунків, інакше річ неодмінно зіпсується, розірветься, поламається. Але найстрашніше, що може статися біда, як з дарувальником, так і з одержувачем подарунка.

Наповніть свій будинок достатком і благополуччям з допомогою запаленого сьогодні вогню

На Русі вогонь і піч вважали центром житла, що символізує домашній затишок. 9 лютого їх люди славили, привертаючи тим самим у дім щастя, благополуччя, мир і достаток.

У холодні зимові місяці на дворі мело, морози були міцні, а дні короткі, ось вогонь з печі і дарував людям світло — цілюще і сонячне.

У день Златоуста було прийнято особливим способом укладати дрова для розпалювання печі, щоб всі вони розгорілися одночасно. Якщо вогонь спалахував відразу, це означало, що сім’я проживе тут щасливо, наступний рік складеться успішно для всіх домочадців, поля будуть родючими.

У народі вірили, що 9 лютого вогонь може зцілити від будь-яких захворювань. Для цього потрібно хвору людину підвести до пічного вогню і посадити напроти.

Вона повинна уважно подивитися на полум’я і тричі прочитати «Отче наш». По тілу розіллється тепло від вогню, яке вижене всі недуги, і невдовзі настане одужання.

Так що якщо є у вас така можливість, обов’язково сьогодні затопіть грубку (камін). І поспостерігайте за тим, як дрова розпалюються.

У слов’ян і на цей рахунок є прикмети:

• Якщо вогненні язики повільно займаються, кажуть, що їм заважають темні сили. Щоб їх прогнати, необхідно помістити в піч кочергу, утворюючи з її допомогою своєрідний хрест з колосниками.

ad

• Яскраве і швидке загоряння вогню говорить про те, що до вас скоро гості нагрянуть.

А ще поспостерігайте за полум’ям в печі:

1. Якщо в топку прокидається сажа з труби, значить, скоро сім’я зіткнеться з великими неприємностями.

2. Коли згоряють дрова, подивіться на отриману купку попелу. Якщо вона довга, значить, першим в будинку трапиться небіжчик, а якщо кругла — то новонароджене немовля.

3. Голосно тріщать дрова під час горіння — до посилення холодів.

4. Полум’я в трубу рветься — до негоди або сімейних конфліктів.

5. Якщо вогонь більше горить з одного боку, значить, в цьому році в будинку буде весільне торжество.

6. Іскрять язики полум’я — до новин.

Споконвіку слов’яни наділяли вогонь надприродною очисною силою. Тому якщо у вашому помешканні немає печі (каміна), то використовуйте сьогодні хоча б свічку. Її полум’я настроїть людину на позитивний лад і заспокоїть.

Пройдіться з запаленою свічкою по всіх кімнатах, щоб у домі не було чвар, а панував тільки мир.

Народні прикмети на 9 лютого

  • Сліпучо-білий місяць – до холодів, червона – до вітру.
  • Якщо після хуртовин на снігових заметах закруглені гребені, а на полях хвилями лежить сніг, то буде хороший урожай.
  • Хмари проти вітру пливуть – до снігу.
  • Скло запітніло – до тепла.
Все буде Україна