«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Бандерівські кольори: у Польщі вигадали черговий привід познущатися над українцями (відео)

У Польщі хочуть заборонити фільм про Василя Сліпака

У польському Перемишлі збираються скасувати показ документального фільму «Міф» про загиблого учасника АТО, соліста Паризької опери Василя Сліпака, запланований в рамках європейського туру. Про це повідомив мер Перемишля Роберт Хома на прес-конференції, присвяченій участі Об'єднання українців в Польщі в святкуваннях 100-річчя незалежності країни.

"Можливо, мої побоювання можна назвати надмірною емоційністю. Але багато хто звернув увагу на колір плакатів і банерів з рекламою "Міфу". Червоно-чорні кольори в Польщі, і особливо в нашому місті, на жаль, асоціюються з поширенням бандерівщини", - заявив Роберт Хома.

У той же час один з режисерів фільму "Міфу" Леонід Кантер, який в даний момент знаходиться в Польщі, в промотурі своєї документальної картини, вважає ситуацію зі скасуванням показу в Перемишлі непорозумінням.

"Сьогодні на брифінгу мер Перемишля заявив, що фільм MYTH / "Міф" може містити антипольську "бандерівську" пропаганду, яку заборонено законом", - написав на своїй сторінці в Facebook Leon Hunter.

Він зазначив, що тривають переговори з цього приводу. До обговорення залучили генеральне консульство Польщі у Львові, представники якого бачили фільм і повністю підтримали його показ.

"Хто має якісь впливові контакти - підключайтеся", - резюмував він.

Режисер Кантер вважає заборону показу фільму пмилкою.

"Я думаю, сталася помилка. Я вірю, що перегляд фільму відбудеться, і мер Перемишля, якщо він прийде на показ, змінить свою думку і про Україну, і про українське кіно. До речі, наша попередня документальна стрічка, "Добровольці Божої Чоти", що розповідає про захисників Донецького аеропорту, два роки тому отримала приз глядацьких симпатій саме в Польщі, на фестивалі в Гданську. Сподіваюся, що і в цей раз все буде добре. Потрібно тільки домогтися, щоб показ не скасували", - підкреслив режисер.

Джерело:znaj.ua

Все буде Україна